přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

11. července 2009, 19:12

Korešová má stříbro ze sedmiboje

Jana Korešová dnes získala druhou atletickou medaili na univerziádě, když v osobním rekordu skončila druhá v sedmiboji.

Stříbrná Korešová
Jana Korešová vstupovala do druhého dne z třetí pozice. Dálka jí podle očekávání vynesla o příčku výše, i když už letos skočila dále než 627 (ovšem v Bělehradě se zachraňovala třetím pokusem!). Oštěp 35.64, to je takový standard, o něco méně než nedávný osobák. V osmistovce umí Korešová zabojovat a dokázala to tentokrát, 2:08.27 je její první výkon pod 2:10. Podlehla zde jen Švédce Jessice Samuelssonové, která tak po zásluze získala zlato, navíc opepřené součtem 4 bodů nad 6 tisíc. Osobním rekord naskládala Korešová i v celém sedmiboji, škoda jen, že při 5956 zůstala 44 bodů od limitu ČAS pro MS. Bronz patří Španělce Cristině Barcena Saludesové za 5828.
Dojmy stříbrné medailistky reprodukovala její trenérka Martina Blažková: "Je určitě ráda za medaili, tady na univerziádě to byla její poslední šance. Ale cítila jsem to v hlase...limit jí unikl, je to kousek, stačilo by se malinko zlepšit, třeba desetinu na překážkách, pár centimetrů v dálce...," vypočítává Blažková. "Zvažujeme ještě start v Anglii, ale je to za týden, tak uvidíme, jak se dokáže zregenerovat. Po sedmiboji se to dá, ale už by to byl její čtvrtý. A taky si v každém zatím dala osobák, to se málokomu povede," upozornila. "Celkově je určitě pěkné to její zlepšení, asi málokdo to u ní už čekal. Posun o stupínek by byla samozřejmě účast na akci typu mistrovství světa. Když to nevyjde letos, za rok je mistrovství Evropy, které je trochu schůdnější a možná si dnes také vydobyla lepší podmínky," zauvažovala nad budoucností své svěřenkyně.

Telecký sedmý
Další 7. příčku přidal tyčkař Miroslav Telecký, který skočil solidních 535 cm. 505 i 515 zvládl napoprvé, 525 a 535 napodruhé. Poté skákal na 545, ale výšku, která by na první pokus znamenala bronzovou medaili, už nezdolal. Tu získal Němec Gruber, zlato vybojoval Rus Alexandr Gripič (560), stříbro Ital Piantella (555).

Všetečková jedenáctá
Na pětce se představila Lenka Všetečková. Výkon na hranici osobního maxima 16:25.85 stačil na jedenácté místo, na medaili bylo třeba běžet o 36 s rychleji. Jasně vyhrála Portugalka Sara Moreirová za 15:32.78, stříbro brala Japonka Nišiharová o 12 teřin zpět, bronz Ruska Medveděvová.

Wagner do finále
V dálkařskéme sektoru bojoval o účast mezi nejlepší dvanáctkou Štěpán Wagner. Po přešlapu předvedl v druhé sérii 773, napotřetí se zlepšil na 781, vyhrál svou skupinu a do finále vstoupil ze čtvrtého místa.

Na bedně byli...
Ranní půlmaraton zcela ovládly Japonky, když na stupně vítězů nikoho nepustily. Na nejvyšší stupínek vystoupala Čisato Saitová (1:13:44), po ni se postavily Cuzakiová a Nomuraová, které doběhly po 20vteřinových odstupech. Dramatický boj se odehrál mezi muži, kde měl ve finiši nejvíce sil Číňan Zhao Ran (1:04:28), o 2 s za ním doběhl Japonec Oniši, o dalších 5 s pak Ital Bona. V trojskoku se radovala Kubánka Jariann Martinez Iglesiasová za 14.40, za ní se srovnaly Rusky Kuťakovová a Matvějevová. Také v kouli uspěla zástupkyně Ostrova svobody, nejdále vrhnula Mailin Vargas Escalonaová (18.91), o 7 dm zpět zůstala Italka Rosaová, s podobným odstupem za ní byla Bělorucka Kopecová. V mužském stýplu rozhodovaly setiny, do méně než půl vteřiny se vešli Moldavec Ion Lučianov (8:25.79), Turek Akkas i Němec Uliczka. Překážkářům vládl na stodesítce jasně Číňan Yin Jing za 13.38, o tři desetiny za ním finišovali jihoafrický Fourie a Ital Abate.

Výsledky ze soboty jsou zde.

Michal Procházka

Vytisknout