Komise vedená Pilným navštívila kandidáty na ME 2016

11. srpna 2011, 15:54

Nejbližší kontinentální šampionáty se uskuteční napřesrok v Helsinkách a v roce 2014 v Curychu. Na výběru pořadatele za další dva roky poté zapracovala komise, kterou vede viceprezident evropské asociace Karel Pilný.

Evropská atletika má za sebou hodnocení nabídek, které předložili čtyři uchazeči o mistrovství Evropy v roce 2016. Hodnotící komise v čele s viceprezidentem kontinentální asociace Karlem Pilným navštívila minulý týden chorvatský Split a turecký Istanbul. Předtím vyrazila již v dubnu do polské Bydhoště a v červenci do Amsterodamu.

„Udělalo na nás velký dojem, jak odpovědně a s jakým zaujetím k tomu všechna čtyři města přistoupila,“ řekl viceprezident Pilný. „Teď mají uchazeči čas do říjnového konventu Evropské atletiky, aby své kandidatury ještě před odesláním konečné nabídky vylepšili na základě našich společných diskuzích,“ vysvětlil.

Po přijetí finálních kandidatur podá hodnotící komise zprávu, kterou budou mít k dispozici členové rady Evropské atletiky před svým „volebním“ jednáním 3. až 5. listopadu v Helsinkách. Po něm už bude jasné, které město bude následovat finskou metropoli, kde se ME uskuteční příští rok od 27. června do 1. července, a Curych, kam evropská elita zamíří v roce 2014.

Michal Procházka
Vytisknout

Krátce

01.12.2016 08:58 Mistrovství světa družstev v chůzi bude v roce 2018 hostit čínský Tchaj-cchang.

Archiv zpráv

Kalendář událostí