přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Kolik získáme v Hengelu medailí?

Další z vrcholů letošní sezony pro mladší atlety je tu. Zítra v Hengelu začíná mistrovství Evropy juniorů, česká reprezentace je již na místě.

Od čtvrtka do neděle budou v Nizozemsku naši junioři bojovat o cenné kovy na 19. mistrovství Evropy do 19 let. "Věřím, že se reprezentace vrátí se dvěma medailemi. To budu osobně považovat za úspěch," říká k šancím našich atletů šéftrenér Václav Fišer. "Že bychom zopakovali famózní úspěch z minulého šampionátu není ale myslím reálné," říká o skvělých výsledcích z MEJ v Kaunasu v roce 2005. Tehdy se vrátili naši atleti s třemi zlatými! V kouli zazářil Remigius Machura, na překážkách Zuzana Hejnová a v dálce Denisa Ščerbová. Kdo má podle šéftrenéra letos největší šanci na medaili?

Tyčkař Jan Kudlička je podle předběžných startovních listin s letošním výkonem 550 cm na druhém až čtvrtém místě. "Kudlička je jednoznačně jedním z favoritů," říká Fišer. "Samozřejmě se může stát cokoliv. Nevyjde mu kvalifikace, nebo se přihodí něco jiného... ale jinak je jasným adeptem na medaili." Druhým jménem v hledáčku šéftrenéra je vícebojařka Eliška Klučinová. "S letošním osobním rekordem 5844 bodů je papírově také na medailových pozicích, uvidíme."

Nejen Eliška Klučinová, ale po úspěchu v Ostravě také Nikol Ogrodníková by mohla zazářit. "Bylo by k tomu ovšem nutné zopakovat výkon z MS do 17 let. Pokud by se jí to povedlo, stačilo by jí to na placku." Nová mistryně světa z Ostravy Kateřina Cachová si také stojí velmi dobře, úspěšní (s možným pomýšlením na třetí místo) by mohli být také desetibojaři. "Především Adam Nejedlý by se mohl pohybovat kolem pátého místa," domnívá se Fišer. "Také Tomáš Nešvera jistě udělá solidní výsledek."

Na finále mají podle šéftrenéra Jakub Holuša na 3000 metrů překážek, překážkář Martin Pokorný, Vladislav Tuláček v disku i v kouli, oštěpař Petr Frydrych a mužská štafeta 4x400 metrů. Z žen je to kromě výše zmíněných kladivářka Kateřina Šafránková.

Šampionát začíná zítra v 11.40 hodin. Aktuální časový pořad naleznete zde.

David Klempíř

Vytisknout