Kocourek v Bardějově těsně předčil Holušu

neděle 1. prosince 2013
Na 15. ročníku Mikulášského běhu ve slovenském Bardějově byli v kvalitní středoevropské konkurenci řádně vidět čeští reprezentanti.

O prvenství v kategorii mužů se na dobře obsazeném Mikulášském běhu hromadně finišovalo, svá záda zbytku pole nakonec ukázali čeští běžci ze skupiny Jiřího Sequenta. Vyhrál dvanáctý z poledního ME v krosu Milan Kocourek těsně následovaný halovým vicemistrem světa v běhu na 800 m Jakubem Holušou. Oba zvládli 7,35 km dlouhý kros za 21:57 min.Třetí byl s odstupem jedné vteřiny juniorský mistr Evropy Szymon Kulka z Polska.

Také v soutěži žen byla český vlaječka hodně vysoko. Stálice zdejší běžecké scény, Petra Kamínková, doběhla na trati dlouhé 5,9 km na třetím místě se ztrátou 28 vteřin na vítěznou Ukrajinku Olgu Kotovskou, která dosáhla času 20:15 min. Druhá byla o 21 vteřin zpět Polka Gortelová