Kocourek stíhal Keňany

23. listopadu 2011, 11:26

Při běžecké Velké pardubické cross country vyhrál po sedmé v historii závodu keňský běžec. Milan Kocourek byl třetí. Mezi ženami se prosadila triatlonistka Vendula Frintová.

Týden po slavných koňských dostizích si na pardubickém závodišti dali po 39. dostaveníčko přespolní běžci. Startovnímu poli vévodili hosté z Keni, kteří také obsadili přední místa. Zvítězil Wilson Chemweno, který po výkonu 31:06 na desetikilometrové trati s překážkami porazil o 14 vteřin svého krajana Mathewa Kosgeie. Srdnatě se jich držel brněnský Milan Kocourek, který kontakt ztratil až v druhém z okruhů a do cíle doběhl s desetivteřinovou ztrátou na druhého v pořadí. Z pardubického závodiště si však odnesl cenné skalpy například Ukrajince Babaryka či domácího konkurenta Petra Mikulenky.

Ženská kategorie, která závodila na trati dlouhé 5700 metrů, přinesla těsný boj o prvenství. Nakonec o centimetry vyhrála reprezentantka v triatlonu Vendula Frintová v dresu Hvězdy Pardubice před Evou Tománkovou z Olympu Praha. Oběma září ve výsledkové listině čas 21:15. Na třetí místo dosáhla Marta Fenclová z pořádajícího AC Pardubice.

Výsledky Velké pardubické cross country naleznete zde.

Součástí soutěžního dne bylo i finále Běžeckého poháru mládeže. Výsledky naleznete zde.      

Adam Pražák
Vytisknout

Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.

Archiv zpráv

Kalendář událostí