přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Klüftová šetří síly na vrchol letní sezony

Švédská vícebojařka Carolina Klüftová se rozhodla celý rok podřídit jediné soutěži - mistrovství Evropy na domácí půdě v Göteborgu.


Foto: J. Čech
Olympijská vítězka a dvojnásobná mistryně světa v sedmiboji tento týden oznámila, že vynechá probíhající sezonu pod střechou. Znamená to, že podruhé za sebou bude chybět na světovém šampionátu v hale, který 10.–12. března hostí Moskva. Před třemi lety se Klüftová v halovém pětiboji stala mistryní světa. Na šampionátu v Birminghamu tehdy vytvořila druhý nejhodnotnější výkon světové historie 4933 bodů. V loňské sezoně při svém triumfu na halovém ME v Madridu přidala 15 bodů a ve světových tabulkách jí tak patří druhá a třetí příčka za vedoucí Ruskou Bělovovou (4991).

Nejpopulárnější žena Švédska posledních dvou let chce být na sedmiboj před domácím publikem stoprocentně připravena a předejít případným zraněním. V současné době je po zdravotní stránce v pořádku, jen při tréninku ji občas varují křeče. Třiadvacetiletá atletka prohlásila, že mistrovství Evropy v Göteborgu pro ni znamená vyvrcholení celé sezony a možná i kariéry. Soutěž vícebojařek na evropském šampionátu je na pořadu 7. a 8. srpna. Klüftová patří mezi trojici sedmibojařek, kterým se podařilo pokořit 7 tisíc bodů. Carolina tuto hranici překročila o jeden bod na světovém šampionátu 2003 v Paříži.            

Tomáš Klement

Vytisknout