přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Klüftová boduje na sportovišti i v očích veřejnosti

Švédská vícebojařka Carolina Klüftová se na sklonku roku dočkala dalších významných poct.

Za úspěšnou sezonu, v níž se stala mistryní světa v sedmiboji, ji evropští sportovní žurnalisté pasovali do pozice druhé nejlepší sportovkyně starého kontinentu. Třiadvacetiletá Carolina se v anketě Unie evropských sportovních novinářů (UEPS) umístila hned za neporazitelnou tyčkařkou Jelenou Isinbajevovou. Klüftová v loňském roce vyhrála vícebojařskou Grand Prix a skončila druhá ve světových tabulkách výkonem 6887 bodů. Tři její sedmiboje patří mezi pět nejhodnotnějších výkonů roku.

Sympatická Carolina se podruhé za sebou stala i nejpopulárnější ženskou osobností své země. V zajímavé anketě, kterou tradičně vyhlašuje švédský časopis Ica-Kuriren, byla Klüftová znovu oceněna za své sympatie a vystupování. Hlasování se zúčastnila tisícovka lidí starších 15 let. V konečném pořadí se nejvíce prosadili sportovci, těsně za nimi následovaly osobnosti z politiky.

Hned za Klüftovou se umístila eurokomisařka Margot Wallströmová, třetí nejpopulárnější ženou Švédska je aktuálně královna Silvia. Mezi muži patří primát fotbalistovi Zlatanu Ibrahimovicovi. Útočník Juventusu Turín sesadil z trůnu svého reprezentačního kolegu Henrika Larssona. Za Ibrahimovicem skončil druhý švédský král Carl Gustaf XVI. O třetí příčku se podělil předseda vlády Göran Persson s výškařem Stefanem Holmem, halovým mistrem Evropy z Madridu.

Tomáš Klement

Vytisknout