přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

30. května 2010, 13:15

Klučinová skončila v Götzisu osmá s limitem na ME, Šebrle se zranil

Eilška Klučinová složila v sedmiboji 6007 b a nominovala se na ME v Barceloně. Roman Šebrle se zranil při rozcvičování před překážkami. Závod nedokončil ani spolufavorit závodu Trey Hardee.

Roman Šebrle se rozhodl nenastoupit na překážky po té, co ho začal trápit stehenní sval. "Při rozcvičování na překážky jsem to lehce cítil, tak jsem se na to radši vykašlal, abych si ještě víc neublížil,“ prohlásil světový rekordman s tím, že by snad neměl být v ohrožení jeho start na TNT Fortuna meetingu, který se koná už za dva týdny. Hůře je na tom údajně Američan Trey Hardee, který měl na Kladně závodit také. Mistr světa z Berlína se prý potýká s poraněním třísel. Ze závodu odstoupil ze čtvrtého místa se ziskem 4304 b, Šebrle byl po prvním dnu jedenáctý, když nasbíral 4225 b.

Mezi ženami reprezentovaly Česko Eliška Klučinová s Janou Korešovou. Lépe se vedlo prvně jmenované, které se podařilo získat 6007 b, za což obsadila osmou příčku hned za olympijskou vítězkou Natalii Dobryňskou. Bonusem pro svěřenkyni Martiny Blažkové je zápis na nominační listinu pro ME. Její oddílová kolegyně Korešová bude jistě spokojená o poznání méně. Devatenáctá příčka a zejména bodový zisk 5526 b je pro medailistku z univerziády určitě zklamáním.

Desetiboj ovládl jednoznačně Brian Clay, jenž se jako jediný významně přiblížil k osmi a půl tisícům bodů (8483) a zbytku pole nadělil takřka 200 b a více. V těsném boji o druhou příčku uspěl zkušený Francouz Romain Barras s 8297, mladý Kubánec Leonel Suárez zůstal o 11 b zpět. Osm tisíc překonala rovná desítka borců.

Závod žen vyhrála podle očekávání Britka Jessica Ennisová, která nasbírala 6689 b a v konečném součtu měla 117 b náskok před Ruskou Taťjanou Černovovou. Třetí byla s 6260 b Ukrajinka Ljudmila Josypenková. Rovných šest tisíc bodů stačilo v Götzisu na deváté místo.

Výsledky z Götzisu

Adam Pražák

Vytisknout