přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

19. září 2010, 20:40

Klučinová čtvrtá v Talance i vícebojařském seriálu, juniorky Olympu Brno v Bydhošti třetí

Národní sedmibojařská rekordmanka vybojovala na závěr životní sezony v silné konkurenci čtvrté místo. Obhajoba bronzu se vydařila mladým atletkám z Brna, junioři Sokola Opava skončili pátí.

Vítězi challenge Černovová a Barras
Vícebojařský mítink v Talance ovládla Tatjana Černovová, když ve dvou dnech nasbírala 6453 bodů. Ruska současně s tím získala po druhém místě před dvěma lety také prvenství v celém seriálu IAAF, když ve třech započítávaných závodech nastřádala 19537. Stříbrnou pozici v challengi uhájila Jennifer Oeserová se ziskem 19303, přestože ve Francii chyběla. Naopak ani druhé místo za Černovovou nestačilo vicemistryni Evropy a loňské vítězce seriálu Natalii Dobryňské k lepší než celkové třetí příčce. K přeskočení Němky by Ukrajinka potřebovala součet 6502 bodů a více, v Talance se však musela spokojit se ziskem o téměř dvě stě bodů slabším.

Výborným čtvrtým místem se prezentovala Eliška Klučinová, která až v závěrečné osmistovce přišla o pozici na bedně, kterou vybojovala Kanaďanka Jessica Zelinkaová (6204). Třetím sedmibojem v sezoně i kariéře 6153 si sedmá z Barcelony zajistila stejnou, čtvrtou pozici v challengi. Vylepšila si také dva dílčí osobáky, na dvoustovce poprvé pod 25 vteřin (o 19 setin, +1.8 m/s) a ve výšce o centimetr na 182. Stejný součet 18608 nastřádala v tomto ročníku i Ukrajinka Josipenková, pro Klučinovou nakonec rozhodl nejlepší jednotlivý sedmiboj, který měla o osm bodů vyšší česká reprezentantka díky národnímu rekordu (6268) z Kladna. Jedenáctá v Talance za 5665 a čtrnáctá celkově v seriálu (17484) skončila Kateřina Cachová, sedmnáctá pak ve Francii nepřítomná Jana Korešová.

V mužské kategorii víkendový mítink nic nezměnil na pořadí v čele vícebojařské challenge. Kubánci Leoneli Suárezovi nestačilo jasné vítězství za 8328 bodů na Romaina Barrase. Mistr Evropy skončil doma až třetí za Němcem Pascalem Behrenbruchem (8202:8180) a jeho výsledek se ani nezapočítal do celkového součtu třech závodů. Přesto to Barrasovi stačilo na vcelku poklidné vítězství o více než dvě stě bodů před Suárezem (25063 ku 24857). Pro Francouze znamená výhra vůbec první umístění v seriálu mezi nejlepšími třemi, Kubánec si zopakoval pozici z předloňského ročníku.

Nejvyrovnanější byla nakonec bitva o třetí místo, v nepřítomnosti ji uhájil Američan Jake Arnold, ačkoli se Nizozemec Eelco Sintnicolaas díky 8018 v Talance dotáhl na 14 bodů (v průměru méně než 5 b). Nemusí však být definitivně rozhodnuto, ve Francii si Jamajčan Smith zapsal 8157 a jeho průměr spolu s desetibojem na Kladně (8186) mu dává před říjnovými Hrami Commonwealthu šanci zaútočit minimálně na Arnolda.

Výsledky z Talance jsou zde.

Olymp Brno třetí, Sokol Opava pátý
Včera se čeští juniorští šampioni vydali bojovat s evropskou konkurencí do polské Bydhoště. Atletky AK Olymp Brno dokázaly obhájit bronzovou pozici, mohou však hovořit spíše o smůle. V nezvykle vyrovnané soutěži totiž získaly osmdesát bodů, stejně jako vítězný turecký Fenerbahce i druhý srbský Nový Bělehrad. O pořadí tak rozhodovala prvenství v jednotlivých disciplínách, juniorky brněnského Olympu měly na kontě pohříchu jen tři, díky Tereze Pokorné v disku (41.03) a překážkářkám Heleně Tomkové (14.44, -1.4 m/s) s Evou Jeníkovou (61.60).


ilustrační foto

Loni čtvrté juniory Slavie Praha tentokrát vystřídali zástupci Sokolu Opava a své snažení zakončili o příčku níže, sedmnáct bodů od medailové pozice. O vítězství týmu Playas Castellón rozhodla závěrečná štafeta, v níž Španělé na své rivaly z Fenerbahce získali tři body a celkově turecký klub předčili o dva. S mírným odstupem vybojovalo bronz britské Shaftersbury se stejným ziskem jako Srbové ze Sirmijum. Plným počtem bodů přispěli Opavským oštěpař Marek Lukáš (67.06), překážkář Petr Peňáz (14.53, -1.9) a stýplař Petr Kaminski (9:22.47).

Bodové výsledky:
Juniorky

1. Fenerbahce Spor Kulubu (TUR) 80 bodů.
2. AC Nový Bělehrad (SRB) 80 b
3. AK Olymp Brno (CZE) 80
4. Blackheath and Bromley (GBR) 62
5. SL WKS Zawisza Bydgoszcz 56
6. CA Benacantil Puerto de Alicante (ESP) 38

Junioři
1. Playas de Castellon (ESP) 95 bodů
2. Fenerbahce Spor Kulubu (TUR) 93 b
3. Shaftersbury Barnet Harriers (GBR) 86
4. AC Sirmijum (SRB) 86
5. TJ Sokol Opava (CZE) 69
6. SL WKS Zawisza Bydgoszcz 47
7. At. Bergamo 1959 Creberg (ITA) 44

Výsledky disciplín jsou zde.

 

Michal Procházka

Vytisknout