přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

28. srpna 2003, 21:11

Klimešová v Paříži bojovala o finále mistrovství světa

Nedaleko postupu do finále mistrovství světa byla při své premiéře na vrcholné seniorské soutěži oštěpařka Jarmila Klimešová.

Mistryně Evropy do 22 let z letošního roku a juniorská světová šampionka na 9. mistrovství světa v Paříži absolvovala z výkonnostního hlediska druhý nejlepší závod své kariéry. Do této sezony vstupovala dvaadvacetiletá Klimešová s osobním maximem 56,04 m, hned v prvním letošním závodě v Olomouci tento výkon překonala o 49 centimetrů, vrchol pak přišel na evropském šampionátu do 22 let v polské Bydhošti. Česká reprezentantka jako jediná účastnice evropského finále přehodila šedesátimetrovou hranici (60,54 m) a suverénně zvítězila. Ve finálové sérii Klimešová ještě dvakrát poslala oštěp za 59 metrů. V Paříži podobné velehody nepředvedla, ale výkon 56,98 m patří k jejímu vysokému standardu. „Škoda toho výkonu. Myslela jsem, že to poletí dál,“ lituje Klimešová, která k postupu mezi dvanáctku elitních světových oštěpařek potřebovala téměř o dva metry delší pokus.

Mladá závodnice přicestovala do Paříže hlavně sbírat zkušenosti, účast na mistrovství světa byla v jejích ambicích pro tuto sezonu nad plán. Přesto ji v koutku duše mrzí vyřazení v kvalifikaci: „Myslela jsem, že mám šanci se těm 58 nebo 59 metrům přiblížit,“ uvedla Klimešová, „že se to nepodařilo zavinila především špatná technika,“ zdůvodňuje. Atmosféra největšího závodu kariéry ale závodnici pražského Olympu nadchla. „Nechala jsem si to roztleskat, diváci fandili úžasně,“ rozplývá se Klimešová. V celkovém hodnocení obou kvalifikačních skupin MS v Paříži Jarmila Klimešová výkonem 56,98 m obsadila 15. pozici. Šampionát pro rodačku ze Šumperka ale ještě nekončí, zbytek si vychutná jako divák. „Přijdu fandit Honzovi Železnému,“ těší se Klimešová na nedělní vrchol pro českou výpravu na Stade de France.   

Podrobnosti k MS 2003 v Paříži v rubrice ZAOSTŘENO NA... 

Tomáš Klement

Vytisknout