přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

15. května 2010, 20:54

Klimešová si veze druhé místo z Halle

V Německu se za účasti českých reprezentantů uskutečnil kvalitně obsazený vrhačský mítink. Řady národního týmu pro evropský šampionát v Barceloně však bohužel nerozšířil.

Oštěpařka Jarmila Klimešová dosáhla v nabité konkurenci vrhačských soutěží na nejlepší umístění českých závodníků. Svěřenkyně Jana Železného, která už má zajištěnu účast na ME v Barceloně, poslala své náčiní do vzdálenosti 57.91 m a nestačila jen na domácí Lindu Stahlovou, jež jako jediná přehodila 60m hranici. Její nejdelší pokus měřil 61.16 m.
Velmi dobře si vedl i kolega Klimešové z disciplíny i z výpravy pro Barcelonu Jakub Vadlejch. Svěřenec Rudolfa Černého hodil 77.18 m a obsadil čtvrté místo. Zvítězil Lotyš Ainar Kovals s výkonem 82.33 m. 

Další čeští vrhači útočili na přední umístění i kýžený limit pro ME marně. Nejdelší pokus koulařky Jany Kárníkové měřil bez centimetru 16 m, pro Barcelonu by však potřebovala, aby její výkon začínal číslicí „17“. V soutěži obsadila sedmé místo, když o prvenství svedly těsný souboj domácí závodnice. Nakonec Nadine Kleinertová překonala po výkonu 19.08 m svou krajanku Petru Lammertovou o pouhé 3 cm. Také mezi muži rozhodovaly o triumfu centimetry. Získal ho nakonec díky výkonu 20.76 m další Němec Ralf Bartels, jeho sok Dylan Armstrong z Austrálie zůstal o 6 cm zpět.

V disku se nepodařilo Janu Marcellovi proniknout do finálové osmičky a nemohl tak využít kompletní škály pokusů. Ze dvou měřených byl delší ten ve třetí sérii, 58.56 m je však na Barcelonu málo. Zvítězil mistr světa Robert Harting s kvalitním výkonem 66.37 m, radost mu nepokazil ani Polák Piotr Malachowski, který se se svým maximem 65.15 m musel spokojit s druhou příčkou. To mezi ženami se hostující závodnice uplatnily lépe a domácí Nadine Müllerová musela přepustit stupínek nejvyšší jedné z pěti Číňanek v soutěži. Jmenuje se Yangfeng Li a její nejdelší hod měřil 62.97 m. Výkon Müllerové byl o 63 cm horší.

V kladivu,kde jsme zastoupení neměli, zvítězil Markus Esser, k dobru na druhého v pořadí, Sergeje Litvinova, měl po výkonu 78.87 rovné čtyři decimetry. Třetí byl s mírným odstupem Slovák Libor Charfreitag. Mezi ženami si mistryně světa z Ósaky Betty Heidlerová vyřizovala účty s aktuální světovou vládkyní a rekordmankou Anitou Wlodarczykovou. A byla úspěšná! Jejích 75.24 předčilo nejlepší výkon Polky o 1.24 m.

Výsledky vrhačského mítinku v Halle 

 

Adam Pražák

Vytisknout