přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

4. března 2009, 14:05

Kladno uvidí souboj Změlík - Šebrle

Dva olympijští vítězové v desetiboji, které dnes navíc pojí manažerský vztah, se představí v hlavní soutěži při třetím ročníku vícebojařského TNT Fortuna mítinku v Kladně. Vede je k tomu sázka, podle které má 40letý Změlík udělat max. o 1000 bodů méně než Šebrle.

 Olympijský vítěz z Barcelony z roku 1992 Robert Změlík se chystá po dvanácti letech opět nastoupit v desetiboji. Na mítinku v Kladně se 23. a 24. června utká i s olympijským šampionem z Atén Romanem Šebrlem, kterému nedávno začal dělat manažera. Podle deníku Sport spolu nyní občas trénují. "Robert je do atletiky fanatik, pořád ho baví," řekl listu Šebrle. Změlík, jenž v dubnu oslaví 40. narozeniny, ukončil kariéru v roce 1997, kdy nejprve vyhrál halové mistrovství světa v Paříži a poté neuspěl na letním šampionátu v Aténách. 

Změlíkovým cílem při TNT Fortuna mítinku v Kladně bude získat maximálně o tisíc bodů méně než Šebrle, jehož světový rekord z roku 2001 má hodnotu 9026 bodů. Navíc si start zpestřil dalšími sázkami s Šebrleho koučem Daliborem Kupkou a reprezentačním šéftrenérem Václavem Fišerem, který prohlásil, že pokud Změlík získá 6500 bodů, sní klobouk. "Říkal jsem, že už ho rovnou můžu koupit. Asi vyberu nějakej plstěnej," řekl Změlík, jehož 17 let starý osobní rekord činí 8627 bodů.

Změlíkův start byl prý upečen velice rychle. "Přišel s tím za mnou na Mítinku světových rekordmanů. Hned jsme se dohodli. A že bude muset udělat třeba 7300 bodů? Já mu docela věřím. Je to blázen v dobrém a neplácal by něco do větru. Jenom jsem zvědav, jak odběhne čtvrtku a bude schopen dál pokračovat," poznamenal k tomu ředitel TNT Fortuna mítinku Zdeněk Lubenský, sám bývalý reprezentant ve skoku o tyči, který se k sázkařskému špičkování se Změlíkem připojil také. "Vsadili jsme se, kdo bude mít na konci tohodle roku lepší výkon ve skoku o tyči," přiznal Lubenský. 

ČTK, Adam Pražák