přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:25

Kladno je připraveno na největší atletickou akci

Poprvé v historii se mistrovství České republiky mužů a žen na dráze uskuteční v Kladně, středočeské město tak první červencový víkend přivítá vůbec nejvýznamnější atletickou soutěž, která se zde konala.Foto: Josef Čech
Bezvadně připravený stadion Sletiště slibuje vynikající výkony, sami atleti si moderní sportovní stánek pochvalují. „Je to tu ráj atletů, především běžců,“ nešetří chválou rekordman v počtu zlatých medailí z domácího šampionátu Michael Nejedlý, „dá se tady vyběhnout do přírody. Už to dávno není ´černé Kladno´, je tu radost sportovat i bydlet.“ Ke zkušenému stýplaři se na dnešní tiskové konferenci na kladenském stadionu přidal i mladý kladivář Michal Fiala: „Je tu výborný sektor, myslím, že to bude super závod. Koná se tu extraliga, fanoušci sem přijdou vždycky a dostanou to, co chtějí.“ Na Sletišti se navíc soutěž v hodu kladivem může odehrávat na hlavní ploše stadionu, na mistrovství republiky tato disciplína odstartuje program obou soutěžních dní.

„Jsme přesvědčeni, že příprava je v takové fázi, že mistrovství v Kladně bude na vysoké úrovni,“
uvedl deset dní před soutěží organizační delegát mistrovství ČR Vladimír Tikal. „Do pondělí nebo úterý bude sportoviště kompletně připraveno. Závěr příprav je hektický, ale vše spěje k tomu, aby mistrovství proběhlo zdárně,“ doplnil k přípravám vrcholné domácí soutěže ředitel závodů Jiří Klesnil. Pořádající oddíl A.C. TEPO Kladno má již zkušenosti s organizací extraligových závodů, mezinárodního atletického mítinku, mistrovství ČR juniorů či mezistátního utkání mládeže. „Je zde silné zázemí a velký atletický oddíl, který má družstvo v extralize mužů i žen a je schopný každoročně pořádat mezinárodní mítink,“ ocenil kladenskou atletiku ředitel Českého atletického svazu František Fojt.

Zástupci města si pořadatelství atletického mistrovství republiky mužů a žen váží jako významné sportovní i společenské akce. „Mistrovství bude ku prospěchu celého Kladna i okolí, včetně Prahy, odkud určitě také přijedou fanoušci,“ potvrdil význam soutěže první náměstek primátora města Kladna Miroslav Bernášek, „věřím, že se vyvede počasí, že se zde diváci i sportovci budou cítit dobře a co nejvíc atletů předvede vrcholné výkony a splní limity na mezinárodní akce.“ Právě plnění limitů na vrcholné mezinárodní soutěže této sezony bude kořením domácího šampionátu. Mistrovství České republiky uzavře nominace na mistrovství Evropy juniorů a ME do 22 let. Závodníci budou usilovat i o dosažení normy na seniorské mistrovství světa v Helsinkách, nejvýznamnější sportovní akci roku.

Podrobné informace o mistrovství ČR naleznete v sekci ZAOSTŘENO NA...

Tomáš Klement

Vytisknout