přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:25

Kladivo při Odložilově memoriálu poprvé na hlavní ploše

Soutěž kladivářů jako jedna z tradičních ozdob Memoriálu Josefa Odložila poprvé v historii stadionu na Julisce proběhne přímo na ploše spolu s dalšími disciplínami.

"Myslím si, že kladivo na hlavní plochu patří a nová klec by mu měla dát punc světovosti," věří šéftrenér Dukly Praha Radomil Skoumal, sám někdejší kvalitní kladivář.

V pondělí 27. června se na Julisce v kladivářské soutěži představí dva olympijští vítězové. Do vynikající formy se dostává šampion ze Sydney 2000 Szymon Ziolkowski, který minulý víkend zvítězil v superlize Evropského poháru.  

Japonský kladivář Koji Murofushi, olympijský vítěz z Atén, právě na Julisce při Odložilově memoriálu 2003 dosáhl výkonu 84.86 m, kterým se zařadil na třetí místo světové historie. Za posledních 18 sezon žádný světový kladivář nehodil dál.

Do pořadí závodu by měli výrazně promluvit i slovenský reprezentant Libor Charfreitag s osobním maximem 81.81 či Maďar Krisztián Pars (80.90).   

Soutěž kladivářů by měl okořenit souboj domácí špičky o účast na srpnovém mistrovství světa v Helsinkách. K té má zatím nejblíž vrhač pražské Dukly Pavel Sedláček, který vede české tabulky výkonem 77.71 m. Proti Sedláčkovi v přímém souboji nastoupí jeho svěřenec Lukáš Melich a český rekordman Vladimír Maška.

Podrobné informace naleznete v sekci ZAOSTŘENO NA...

Tomáš Klement

Vytisknout