přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

22. září 2003, 09:27

Kisinga a Kalovicsová vítězi běžecké Grand Prix v Praze

Triumfem Keňanů a Maďarek skončil běžecký závod Grand Prix v Praze.

Nová trať - dva pětikilometrové okruhy - nejlépe vyhovovaly keňskému vytrvalci Simonu Kiilu Kisingovi, který zvítězil v čase 28:31 minuty. O sekundu později doběhl jeho krajan Daniel Rono a třetí také Keňan Reuben Kibet Chebii. Z českých závodníků se nejlépe dařilo Tomáši Krutskému, který skončil na deváté pozici v čase 30:07. "Jsem rád, že jsem doběhl jako první Čech", uvedl bezprostředně po doběhu Krutský.
Druhý český zástupce, Pavel Faschingbauer, který se vrací k běhání po zdravotních problémech, skončil jedenáctý.
V ženské kategorii si nejlépe vedly Maďarky. Aniko Kalovicsová obhájila titul časem 15:40 minuty a zaostala tak za svým loňským rekordem o deset sekund. Se ztrátou 23 sekund doběhla na druhé pozici její krajanka Krisztina Pappová a třetí skončila Polka Grazyna Syreková.
Z českých zástupkyň si nejlépe vedla Petra Kamínková, která skončila na nevděčné čtvrté pozici, když v závěrečném spurtu přišla o třetí místo. "Podle papírových předpokladů jsem mohla bojovat o stříbro, ale i čtvrtá pozice by mi před závodem stačila. Teď mě to ale přece jen trošku mrzí." Jana Biolková skončila sedmá a na deváté pozici Jana Bauckmannová.

Kompletní výsledky najdete na www.pim.cz.