přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:25

Kenteris a Thanuová opustili nemocnici a tvrdí, že jsou nevinní

Kostas Kenteris a Ekaterini Thanuová opustili po čtyřech dnech nemocnici. Oba řecké atlety, kteří bylihospitalizováni po páteční záhadné motocyklové nehodě, čeká ve středu vyšetřování disciplinární komise Mezinárodního olympijského výboru.

Sprinteři se tam budou zodpovídat z toho, že se ve čtvrtek vyhnuli dopingové zkoušce. Za to jim hrozí dvouletý trest. Olympijský vítěz ze Sydney v běhu na 200 metrů Kenteris se objevil u východu z nemocnice kolem druhé hodiny odpoledne místního času. Jeho kolegyně, která před čtyřmi lety získala na poloviční trati stříbro, odešla zhruba o tři čtvrtě hodiny později. Oba krátce promluvili před čekajícím houfem novinářů a
jejich výpovědi se od sebe moc nelišily. "Nic špatného jsme
neudělali,"
opakovali stále.

    Oba nyní chtějí očistit své jméno a vrátit se zpět do řeckého týmu. Národní olympijský výbor je totiž z nominace pro hry dočasně vyřadil a pouze díky případnému osvobozujícímu rozsudku komise MOV by se do týmu mohli opět vrátit.

    "Je to hrozná nespravedlnost. Nikdy jsem neužíval zakázané látky. Čestně," dušoval se Kenteris, když odjížděl autem z nemocnice. "Všichni ti lidé, kteří mě teď chtějí ukřižovat, jsou ti samí, kteří se se mnou fotografovali po každém úspěchu. Ale po ukřižování přichází vzkříšení," dodal muž, jenž dvoustovku vyhrál i na evropském a světovém šampionátu.

    Ani Thanuová nepřiznala, že by neúčastí na dopingové kontrole
pochybila. "Jsem smutná a zklamaná z toho, co všechno se o nás
říkalo. Počkám na zasedání komise a budu dál bojovat,"
říkala druhá aktérka největšího skandálu aténských her. Společně s Kenterisem se navíc podle Mezinárodní atletické federace IAAF vyhnula v posledních dvou týdnech celkově třem odběrům.

    Vedle vyšetřování dopingové kauzy budou Kenteris s Thanuovou
zřejmě čelit i policejnímu zkoumání tajemné motocyklové nehody, k
níž mělo dojít jen několik hodin po neuskutečněném odběru vzorku.
Podle agentury AP má již policie k dispozici výpověď člověka, jenž prý oba atlety dovezl v pátek nad ránem do nemocnice.
                                                                                               ČTK

Související články