přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Kenenisa Bekele se oženil

Olympijský vítěz a trojnásobný mistr světa vstoupil do manželství týden poté, co se vdala další ze sportovních hvězd, jamajská sprinterka Veronica Campbellová.

V neděli 18. listopadu se v Addis Abebě oženil etiopský vytrvalec Kenenisa Bekele. Ženou pětadvacetiletého vytrvalce se stala dvaadvacetiletá filmová herečka Danawit Gebregzibherová, hvězda etiopského hitu z roku 2006 "Jedenáctá hodina". Svatba proběhla v hotelu Sheraton Addis, jednom ze dvou pětihvězdičkových hotelů v zemi. Mezi pětistovkou hostů a gratulantů nechyběl ani Bekeleho tréninkový partner Haile Gebrselassie.  Bekele se oženil tři roky poté, co v roce 2005 tragicky zahynula jeho snoubenka Alem Techaleová. Zemřela tehdy při společném tréninku na zástavu srdce přímo Bekelemu v náručí.

FOTOGRAFII ZE SVATBY NALEZNETE ZDE.

Minulou sobotu se na Jamajce vdala pětadvacetiletá dvojnásobná medailistka z Atén Veronica Campbellová. Jejím mužem se stal stejně starý sprinter Omar Brown, vítěz dvoustovky z Her Commonwealthu 2006. Manažer Campbellové Claude Bryan pro IAAF uvedl, že sprinterka bude v Pekingu obhajovat zlato z dvoustovky pod příjmením Campbellová-Brownová.