přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

25. srpna 2003, 11:16

Kelli Whiteová je novou královnou světového sprintu

Titul nejrychlejší ženy světa si na MS v Paříži zajistila Američanka Whiteová, která vyhrála běh na 100 metrů v čase 10,85 sekundy.

Kelli Whiteová tak zúročila přípravu s britským sprinterem Dwainem Chambersem a splnila si polovinu svého snu: o druhý primát bude usilovat ještě na dvojnásobné trati, kterou vyhrála už na americkém mistrovství.

Druhá doběhla dnes večer se ztrátou osmi setin její krajanka Torri Edwardsová. Bronzovou medaili získala obhájkyně titulu Žanna Blocková z Ukrajiny, která se ještě těsně vešla pod hranici jedenácti sekund.

Další velké zklamání prožila Chandra Sturrupová z Baham, která nastupovala do závodu s nejrychlejším časem sezony 10,89 sekundy. Podobně jako nedávno na mítinku Zlaté ligy v Berlíně, kde přišla o šanci na podíl z milionové prémie, však na své největší soupeřky nestačila.

Whiteovou nerozhodilo ani dlouhé čekání na start závodu, který se zpozdil kvůli teatrálním protestům Jona Drummonda po jeho diskvalifikaci v meziběhu stovky. V cíli jí zatleskala i krajanka Marion Jonesová, která se po mateřské dovolené teprve připravuje k návratu na závodní dráhu.

Šestadvacetiletá přítelkyně německého oštěpaře Borise Henryho nyní má šanci napodobit Němku Katrin Krabbeovou, jež dokázala vyhrát oba sprinty na MS v roce 1991 v Tokiu. Po dni volna čekají Whiteovou v úterý rozběhy na dvojnásobné trati.

Legendární Merlene Otteyová (na snímku) v barvách své nové vlasti Slovinska vypadla v semifinále za 11,26 sekundy.
                                                                                                       ČTK

Podrobnosti k MS 2003 v Paříži v rubrice ZAOSTŘENO NA...