přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Kdo byl oceněn ve světě?

Jméno českého atleta roku se dozvíme na slavnostním galavečeru 11. listopadu, ale ve světě již obdobné ankety probíhají. Jasno již mají například ve Francii, či v Karibiku.

Francouzským atletem roku se stal mistr Evropy na 1500 metrů Mehdi Baala. Rozhodla o tom anketa časopisu Athle Magazine. Na dalších místech skončili další vítězové z Göteborgu - čtvrtkař Marc Raquil a chodec Yohan Diniz (50 km chůze).

Karibskými atlety roku se stali jamajští sprinteři. V kategorii mužů světový rekordman Asafa Powell a v kategorii žen Sherone Simpsonová. Ta letos drží světové výkony roku na tratích 100 m i 200 m.

Britská běžkyně Paula Radcliffová získala pro změnu prestižní cenu Abebe Bikilu, kterou uděluje klub newyorských běžců. Cenu za výjimečný přínos pro běžecký sport získala jako vůbec první zástupkyně Velké Británie. "Je to pro mě velká čest," nechala se slyšet Radcliffová. "Beru to jako poctu být na seznamu spolu s dalšími výjimečnými atlety." Cena je pojmenována po dvojnásobném olympijském vítězi v maratonu (1960, 1964) Abebe Bikilovi z Etiopie a uděluje se od roku 1978.

David Klempíř

Vytisknout