přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

12. listopadu 2004, 11:17

Kdo bude atletem Evropy? Výsledek můžete ovlivnit i Vy!

Evropská atletická asociace již po dvanácté vyhlašuje anketu o nejlepšího atleta a atletku Evropy. Mezi kandidáty na titul je pochopitelně i světový rekordman a olympijský vítěz Roman Šebrle. O výsledku ankety můžete rozhodnout i Vy!

Systém hlasování je totožný s loňským rokem. Hlasování je rozděleno na tři skupiny – do první patří zástupci jednotlivých federací, druhou skupinu tvoří novináři a třetí je tak zvané veřejné hlasování přes internet. Veřejné hlasování tedy tvoří 33,3 procenta rozhodujících hlasů.

Hlasy ve veřejném hlasování budou sečteny nejprve v rámci jednotlivých členských zemí a výsledek se pak přičte ke konečnému součtu z ostatních členských zemí. Výsledky ankety tak budou spravedlivější, neboť velikost „trhu hlasujících“ v jednotlivých zemích nebude mít na celkové hodnocení v anketě tak velký vliv.


Do skupiny hlasujících fanoušků přes internet se může zapojit kdokoliv, tedy i Vy! Můžete tak nejen ovlivnit výsledek ankety, ale i vyhrát zájezd na halové mistrovství Evropy
, které se uskuteční letos v zimě v Madridu. Každý účastník hlasování má šanci vyhrát cenu v případě, že správně určí první tři nejlepší v každé kategorii.


O přízeň voličů bojuje dvacet atletů a dvacet atletek, mezi něž patří 20 olympijských vítězů a 3 světoví rekordmani. Titulem olympijského vítěze i světového rekordmana se honosí právě český zástupce v anketě desetibojař Roman Šebrle.


V loňském roce kralovali v anketě EAA Švédi – mezi ženami zvítězila vícebojařka Carolina Kluftová, mužský primát patřil trojskokanu Christianu Olssonovi. Český zástupce v anketě – Roman Šebrle skončil vloni pátý.

Jak dopadne letos? To můžete ovlivnit i Vy, když budete hlasovat na této internetové adrese: 
http://www.european-athletics.org/index.php?inhalt=poll/eaapoll2
(Svůj hlas můžete posílat až do 31. prosince. Z každé skupiny – atletů a atletek – vyberete pět jmen a přiřadíte jim pořadí od prvního do pátého místa.)

 

Karolína Farská

Vytisknout

Související články