přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Katka Cachová členkou McDonald´s Olympic Hopefuls Teamu

Úspěšná juniorská vícebojařka se stala členkou projektu, který pečuje o mladé talentované sportovce. Jejím patronem je olympijský vítěz Robert Změlík.

Sedmnáctiletá vítkovická sedmibojařka Kateřina Cachová se připojila do projektu McDonald´s Olympic Hopefuls Team, stala se pátou sportovkyní a vůbec první atletkou. Projekt je podporován Českým olympijským výborem a firmou Adidas. Jeho cílem je podpora mladých nadaných talentů v individuálních olympijských disciplínách. "Věřím, že mi to přinese spoustu nových zkušeností a možností soustředění a závodění," řekla k tomu Kateřina.

Patronem Cachové se stal olympijský vítěz v desetiboji z Barcelony 1992 Robert Změlík. "Česká republika udělala ve vícebojích, především mužských, hezkou díru do světa," sdělil Změlík své důvody, proč chce být Katce nápomocen: "Byl bych rád, kdyby se sláva českého víceboje rozšířila i do ženské sféry. A Kateřina by toho snad mohla dosáhnout. Druhým a osobnějším důvodem pro mou spolupráci je trenér Michal Buzek. Byl i mým trenérem a navíc dobrým kamarádem."

Kateřina Cachová má jako hlavní cíl pro letní sezonu světový šampionát do 17ti let v Ostravě, ale uvažuje i o Hengelu. "Na mistrovství Evropy devatenáctek bych jela moc ráda, ale limit mi unikl o čtyři bodíky. Možnost tu ale vidím." Vítkovická sedmibojařka tak naráží na fakt, že na mistrovství ČR ve vícebojích tento víkend je přihlášena do dospělé kategorie. "Je to nutné právě kvůli splnění limitu pro Hengelo." Cílem je tak pro Cachovou kromě úspěchu na MS sedmnáctiletých také splnění nominačního limitu pro ME do devatenácti let. Ten má hodnotu 5250 bodů.

Letos si Kateřina nezlepšila osobní rekord v žádné z individuálních disciplín, ale je optimistická: "Od loňska jsem udělala posun ve výšce ze 172 na 181 centimetr. Stále mě ale zlobí koule a oštěp a také překážky běhám kvůli doznívajícímu zranění na druhou nohu." Pro MS sedmnáctiletých si ale věří. "Chci tam samozřejmě udělat co nejlepší výsledek. Když se zadaří a sejde se forma i štěstí, líbilo by se mi medailové umístění."

David Klempíř

Vytisknout