přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Kateřina Šafránková a Aleš Veselý na MSJ postupují dále

V Pekingu dnes začal juniorský světový šampionát. Kladivářka Kateřina Šafránková byla úspěšná, stejně jako půlkař Aleš Veselý.

Kladivářka Kateřina Šafránková se může těšit na finále juniorského světového šampionátu. V dnešní kvalifikace se ve svých třech pokusech postupně zlepšovala až na konečných 57.70 metrů, což jí zajišťuje postup z jedenáctého místa. Finále čeká na Šafránkovou již zítra.

Půlkař Aleš Veselý postupuje do zítřejšího semifinále. V rozbězích mužů na 800 metrů doběhl čtvrtý v čase 1:50.46. Do semifinále se nedostal přímo, ale jeho čas mu zajistil účast v dalším pokračování šampionátu.

V kvalifikaci diskařů se urodil nový světový juniorský rekord. Devatenáctiletý Estonec Margus Hunt poslal disk vážící 1.750 kg do vzdálenosti 66.35 metrů. "Doufal jsem, že rekord hodím až ve finále, ne již v kvalifikaci," prohlásil Hunt.

Vladislav Tuláček skončil v kvalifikační skupině s novým juniorským rekordmanem na 8. místě s výkonem 54.46 metrů, když zaznamenal pouze tento jediný zdařený pokus. Do finále se bohužel nedostane, na postup mezi dvanáct nejlepších bylo dnes potřeba hodit alespoň 55.45 metrů. V Pekingu ho čeká ještě vrh koulí, kvalifikace je na programu ve čtvrtek.

Další smutnou zprávu pro českou reprezentaci je vyřazení Kateřiny Čechové v rozbězích na 100 metrů. V osmém běhu doběhla s podporou větru 0,6 m/s do cíle v čase 11.85 a skončila na pátém místě, o dvě setiny za posledním postupovým časem do semifinále. Také Kateřina Čechová bude mít ještě jednu možnost prokázat své kvality a to na trati 200 metrů.

V dopoledních rozbězích mužů na 400 metrů skončili také Martin Hrstka a Petr Vaněk. Hrstka byl ve svém běhu šestý s časem 49.61. Petr Vaněk si časem 47.98 vytvořil nový osobní rekord, ale ani to mu na postup nestačilo.

David Klempíř

Vytisknout