přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

28. srpna 2007, 16:00

Kateřina Baďurová má stříbrnou medaili!

Tyčkařka Baďurová prohrála jen se světovou rekordmankou Isinbajevovou a vylepšila národní rekord na 475 cm. Národní rekord vylepšila také Zuzana Hejnová na 400 m př.

Dvě výborné zprávy pro českou atletiku ze čtvrtého dne světového šampionátu v Ósace. Stříbrná medaile a dva národní rekordy!

Stříbro a český rekord Kateřiny Baďurové
Kateřina Baďurová získala na mistrovství světa v japonské Ósace stříbrnou medaili. Zlepšila svůj vlastní národní rekord na 475 cm, když tuto výšku zvládla na první pokus. Prohrála jen s Jelenou Isinbajevovou. Třetí místo obsadila její krajanka Světlana Feofanovová za 475 cm.

"Jsem šťastná a musím se jenom smát, moc mi to nemyslí," omlouvala se rozzářená tyčkařka v mix zóně novinářům. "Na těch 470 cm si moc nepamatuji. Shodila jsem to tricákem a trochu mi zatrnulo. Bála jsem se, abych se nepolekala třetího pokusu, ale dopadlo to dobře. A na 475 centimetrech? To jsem si vybrala štěstí, které mi kdy chybělo." Kdy začala svěřenkyně Boleslava Patery myslet na zisk některé z medailí? "Když jsem skočila těch 475, byly v soutěži ještě čtyři soupeřky. Modlila jsem se, aby to stačilo. Uvěřila jsem vlastně až tehdy, když Pyreková shodila poslední pokus na 480 centimetrech. Radši jsem se šla zeptat rozhodčích, jestli jsem opravdu druhá."

Jak bude Kateřina oslavovat svůj životní úspěch? "Slavit ještě nebudu. Zítra skáče Tomáš ve výšce, takže ho budu hlídat, aby se příliš nezbláznil. Moje finále sledoval z hotelu a prý samou radostí zboural postel," dodala Baďurová.

Kateřina Baďurová v mistrovském závodě.                 FOTO: Graf.cz

Národní rekord Zuzany Hejnové
Zuzana Hejnová sice ze semifinále na 400 m překážek nepostupuje, ale ve svém běhu skončila na šestém místě v novém národním rekordu 55.04 sekundy! "Na finále vůbec nemyslela, můj nejlepší čas v sezoně před závodem byl 55.93, takže jsem ani pomýšlet nemohla," řekla Hejnová v mix zóně přítomným novinářům. "Byly výborné podmínky, dnes úplně ideální, není takové vedro, nesvítí sluníčko, což je hrozně znát. Navíc jsem neudělala žádnou chybu a konečně mi sednul závod." Překážkářka dodala, že celou sezonu měla trochu smůlu na závody, ať už se jednalo o protivítr nebo o studené počasí: "Nesešlo se to, až tady. A jsem ráda, že právě tady." Hejnová sice doufala v překonání českého rekordu, ale čas 55.04 ji překvapil. "Čekala jsem, že to bude tak 55.60. Když mi to řekli, nemohla jsem tomu věřit. Na začátku sezony jsem si do diáře zapsala cílový čas 55.18. Moje sestra (vícebojařka Michaela Hejnová - pozn. red.) mě tipovala na 55.08. Teď už věřím, že mohu běžet pod 55 sekund." Co čeká na šťastnou překážkářku nyní? "Asi zajdeme do města s těmi, co už mají po závodech. Na závěrečné party před odletem to oslavím se všemi."

Adam Pražák, David Klempíř

Vytisknout