přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

3. března 2005, 16:06

Kašpárková odhaduje výkon na medaili a věří si na něj

Mistryně světa v trojskoku Šárka Kašpárková na halovém ME v Madridu včera vynechala trénink, halu však dobře zná z minulého týdne, kdy zde splnila limit.

"Hrozně se na závody těším, už dlouho se mi to nestalo. Závody teď beru jinak, mnohem víc v pohodě," přiznala maminka tříleté Terezky. S výkonem 14.25 metru figuruje Kašpárková na osmém místě letošních evropských tabulek, což ji dává reálně naděje na postup do finále. "Letos v trojskoku je situace taková, že není jasný favorit," potvrdila dvojnásobná stříbrná medailistka z halového ME, "závod se může vyvíjet tak, že medaile bude na 14.40. Na takový výkon si věřím." Kašpárkovou uspokojuje také trojskokanský sektor v madridském Paláci sportu: "Povrch tady nepruží, to pro mě je určitá výhoda."
Sebevědomí dodává české rekordmance i zimní příprava. "Mám za sebou kvalitní přípravu. Nemám sice tolik naskákáno, ale fyzicky jsem byla připravena na to, abych limit skočila hned na první pokus. Nakonec se to podařilo až před týdnem," uvedl Šárka, která do kvalifikačních bojů vstoupí v pátek v 19:35 hodin.

Sledujte on-line zpravodajství z Madridu na našich stránkách v Aktualitách a v Zaostřeno na...

Tomáš Klement

Vytisknout