přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

5. března 2004, 14:39

Kašpárková na HMS nepostoupila z kvalifikace

V první kvalifikační skupině trojskokanek se na 10. halovém MS v Budapešti představila česká zástupkyně Šárka Kašpárková.

Poprvé v kariéře zažila dvaatřicetiletá závodnice na světovém šampionátu pod střechou vyřazení už v kvalifikaci, když její nejdelší dnešní skok měl hodnotu 13.87 m a stačil na 11. příčku ve skupině, celkově skončila jednadvacátá. Kvalifikační limit pro jistotu postupu do finále byl přitom o 43 centimetrů dál.
„Samozřejmě mě to mrzí. Spokojena jsem tak napůl, protože se moje vystoupení už přiblížilo tomu, jak by to mělo vypadat. Mám z toho mnohem lepší pocit než z mistrovství světa v Paříži, kde jsem se necítila dobře,“ popsala své dojmy ze závodu na svém pátém halovém MS Kašpárková. Česká trojskokanka při svých čtyřech předchozích startech vybojovala dvě bronzové medaile a čtvrtou a sedmou příčku.

V Budapešti Šárka Kašpárková zahájila výkonem 13.87 m, který se nakonec ukázal jako nejdelší. Ve druhé sérii dolétla na 13.81 m, posledním pokusem bohužel přešlápla. „Myslím, že to bylo tak ke čtrnácti dvaceti,“ odhadla Kašpárková svůj skok, kde jí byl naměřen nepatrný přešlap (0.2 cm). Ztrátu na úroveň limitu pro postup do finále HMS (14.30 m) či pro olympijské hry (14.20 m), kterou měla při svých dvou platných pokusech, přičítá Kašpárková poslednímu skoku. „Třetím skokem jsem vždycky skákala skoro 5 a půl metru, v současné době jsem na tom o nějakých 40 centimetrů hůř,“ přiblížila. „Hlavně jsem teď ale relativně zdravá a dobře připravená na sezonu,“ vyjádřila Kašpárková naději do letní části sezony 2004.

                                                                     

Tomáš Klement

Vytisknout