přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

19. ledna 2004, 17:06

Kašpárková je fit a čeká na svůj první závod

Poslední zahraniční soustředění před halovou sezonou absolvovala česká trojskokanka Šárka Kašpárková.


Foto: Josef Čech
Minulý týden se bývalá mistryně světa vrátila z polské Spaly, kam v posledních letech pravidelně jezdí. Tentokrát zde strávila deset dní, svou dvouletou dcerku Terezku nechala u babičky v Ostravě. „Bylo to první soustředění, na kterém jsem byla bez Terezky,“ svěřila Kašpárková, „ve Spale to ani pro děti moc není, nikde žádný kopec na sáňkování. Taky už se blíží sezona a já se potřebuji víc soustředit na atletiku.“Každopádně se soustředění z pohledu dvaatřicetileté trojskokanky vydařilo. „Odtrénovali jsme přesně, co jsme chtěli.
Hodně jsem se zaměřila na sílu a začala jsem pilovat techniku,“ těší se z uplynulé přípravy a připojuje další pozitivní informaci: „Po zdravotní stránce jsem naprosto v pořádku, až je to podezřelé. Opravdu mě nic netrápí.“

O současné formě české rekordmanky lze jen spekulovat, sama ji nedokáže odhadnout. „Těžko teď můžu formu hodnotit, samotný trojskok jsem vlastně ještě netrénovala. Když skáču, tak zatím vždycky jen z krátkého rozběhu. Je to jen hrubá příprava,“ vysvětlila. Po návratu domů už ale Kašpárková zahájila přípravu směřující přímo k závodům, na pořadu bude rychlostní fáze, výbušnost při rozběhu i odrazu a samozřejmě technika. První start plánuje svěřenkyně trenéra Pogányho na začátek února. „Vidím to na nějaký mítink v Praze, Bratislavě, nebo Budapešti. Rozhodně se budu držet tradice, že napoprvé to bude menší závod, abych z dlouhé přípravy nepřešla rovnou do velkého stresu,“ přiblížila Kašpárková a odhadla své možnosti na úvod sezony: „Výkon v prvním závodě pro mě může být důležitý, ale spíš se zatím budu rozkoukávat a hledat ideální rozběh.“ Pro jistotu účasti na březnovém MS v hale v Budapešti potřebuje Kašpárková dolétnout na rovných 14 metrů, stejnou hodnotu má B-limit na olympijské hry v Aténách. „Prvořadým cílem je samozřejmě do Budapešti se kvalifikovat, potom tam uspět. Konkrétní ambice vyplynou až ze situace těsně před šampionátem,“ uvedla Šárka Kašpárková k vrcholu halové sezony.

Tomáš Klement

Vytisknout