přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

5. prosince 2011, 11:04

Karviná bojuje o atletickou dráhu

Rodišti Denisy Rosolové či Jaroslava Báby hrozí, že přijde o místo k atletické přípravě. Město chce současnou škvárovou dráhu zrušit, Karvinští proti tomu sepsali petici.

„Atletika v Karviné již existuje od r. 1969, kdy byl založen atletický oddíl TJ Jäkl Karviná. Atletická dráha je doposud škvárová a na té se již nesmí závodit. Také podmínky na této dráze nejsou již přijatelné ani k tréninku,“ píše se v úvodu petice, pod níž je jako autor podepsán Michal Broda. Dále se v textu upozorňuje na úspěchy oddílu či nárůst členské základny v posledních letech, pro jejíž další rozvoj je„nutná regulérní 400m atletická dráha s umělým povrchem“.

Plány zdejších zastupitelů jsou však jiné. „Město Karviná chce poslední stávající 400m dráhu ve městě zrušit a k výstavbě nové atletické dráhy s umělým povrchem se nestaví příliš aktivně,“ uvádí petice. Karvinští atleti nechtějí stadion jen pro sebe, naopak upozorňují na jeho využití i „pro všechny žáky základních a středních škol“  a obyvatele Karviné, „kteří mají zájem o pohyb a zdravý životní styl“.

Příspěvek karvinské atletiky můžeme vidět i na současné reprezentaci. Dva z letošní nejlepší desítky,Denisa Rosolová a Jaroslav Bába se v šedesátitisícovém městě narodili. V závěru petice tak její signatáři žádají, „aby v Karviné vznikla nová 400 metrová atletická dráha s umělým povrchem nebo byla modernizována ta stávající“. Za necelé tři dny od zveřejnění se pod text podepsalo přes čtyři stovky lidí, včetně obou zmíněných atletů.

Chcete-li petici podpořit i vy, můžete tak učinit na této stránce, kde naleznete také kompletní text.

Michal Procházka

Vytisknout