Karlsruhe čekají zajímavé duely

pátek 15. ledna 2016
Nový seriál IAAF World Indoor Tour odstartuje 6. února 2016. První zastávkou bude německé Karlsruhe. Již nyní jsou pro tento mítink potvrzena velká atletická jména.

Velice atraktivní souboje budou k vidění na sprinterské rovince. V závodě mužů na 60 metrů se proti sobě utkají nestárnoucí Kim Collins a rychlý Američan Mike Rodgers. Tito dva kvalitní sprinteři změří své síly v Karlsruhe již potřetí. Poprvé to bylo před osmi lety, kdy doběhli do cíle ve stejném čase. Tehdy o vítězství Rodgerse rozhodovaly tisíciny. Podruhé vyzněl vzájemný souboj lépe pro Collinse, protože Američan byl diskvalifikován za ulitý start. Letos bude Rodgers chtít jistě vzájemnou bilanci vylepšit. Ovšem nebude to mít vůbec jednoduché, protože Collins bude hájit své postavení z loňské halové sezóny, kdy zůstal neporažen. Své želízko v ohni budou mít i domácí diváci. Na startu bude pátý muž z loňského HME Lukas Jakubczyk z Německa.

Také na šedesátce žen bude k vidění zajímavý duel a možná také tak trochu odveta za loňský halový evropský šampionát. Tam totiž zvítězila Nizozemka Dafne Schippersová v nejlepším halovém světovém výkonu roku na této distanci, když prolétla trať za 7.05 a porazila Britku Dinu Asher-Smithovou o tři setiny. Obě sprinterky si to spolu rozdají právě v Karlsruhe. Loni byla na tomto mítinku Schippersová diskvalifikována za předčasný start. Tentokrát určitě věří v lepší vystoupení.

Další strhující podívanou slibuje závod tyčkařů. V sektoru nebude chybět domácí miláček Rafael Holzdeppe. Ten si chce napravit reputaci po loňském startu, kdy nezvládnul základní výšku. „Loni byla v Karlsruhe úžasná atmosféra. Závod jsem vůbec nezvládl, protože jsem měl předtím zdravotní potíže. Letos jde příprava podle plánu, takže se do Karlsruhe těším,“ řekl mistr světa z moskevského šampionátu v roce 2013. Soupeřem mu bude ten nejpovolanější. Tím je francouzský fenomén skoku o tyči Renauld Lavillenie, který dokázal tento závod ovládnout v letech 2013 a 2015. Dají se tak očekávat skoky k šesti metrům.

Pro místní atletické fanoušky bude zajímavý i závod na 60 metrů překážek žen, kde se představí Cindy Rolederová, která dokázala na MS v Pekingu vybojovat překvapivou stříbrnou medaili a loni zde zvítězila. „Vždy ráda závodím v Karlsruhe. Je tady skvělá atmosféra a silná konkurence. Těším se na další napínavý závod,“ nechala se slyšet šestadvacetiletá Němka.

Série World Indoor Tour bude dále pokračovat mítinky v Bostonu (14. února), Stockholmu (17. února) a vyvrcholí v Glasgow (20. února).

Petr Jelínek, foto: J. Kucharčík