přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

22. ledna 2004, 14:05

Karel Bláha v sobotu zahájí sérii startů v zahraničí

Halový program českého čtvrtkaře Karla Bláhy v sobotu 24. ledna zpestří start v mezistátním pětiutkání ve skotském Glasgow.Foto: F. Macák
Na mítinku, na kterém se střetnou celky domácí Velké Británie, Ruska, Švédska, Itálie a družstva složeného z atletů celého světa, se sedmý muž ME 2002 v Mnichově představí ve štafetě na 4x400 m. Zájem o českého běžce projevil promotér mítinku, bývalý překážkář John Ridgeon. „Zatím ale nevím, na který úsek mě postaví, ani kdo se mnou ve štafetě poběží. Vím jen, že by to měl být jeden Ir, jeden Američan a doplní nás snad jeden Brit. Asi tam ani nebude žádný trénink, u delší štafety není nutné nacvičovat předávky. Všechno se dozvím až na místě,“ uvedl Bláha. Oficiální internetové stránky k pětiutkání v glasgowské Kelvin Hall v sestavě pro závěrečnou štafetu dosud uvádějí pouze Jamese Davise, sedmadvacetiletého Američana s loňským maximem 45.33.

Karel Bláha do největšího města Skotska přicestuje v předvečer závodů, doprovázet ho bude další účastník mítinku, výškař Jaroslav Bába.

Závodník pražské Dukly v této sezoně zaznamenal zatím jediný start na 400 metrů, v úterý zvítězil na Veřejných halových závodech PAS v Praze ve Stromovce časem 47.88. „S tím výkonem nejsem spokojen,“ přiznal Bláha, „moje tréninkové časy napovídaly trochu něco jiného, věřil jsem, že poběžím rychleji.“ Před týdnem rovněž v hale Otakara Jandery nastoupil v závodě na 600 metrů.

Karel Bláha touží po startu na halovém MS v Budapešti, na takové akci by to pro něj byla premiéra. „Po návratu z Afriky jsem už zůstal v Praze, chtěl jsem co nejdřív začít závodit,“ uvedl Bláha, který už v sobotu 31. ledna hodlá zaútočit na limit na světový šampionát pod střechou. Ten má hodnotu 46.70, Bláha už v hale běžel o 31 setin rychleji. Poslední lednový den se svěřenec trenéra Kupky představí na mítinku IAAF ve Stuttgartu. „Už tam se o limit pokusím, další starty bych si chtěl rozvrhnout pravidelně jeden za týden. Kdybych se do Budapešti dostal už teď, tak bych tomu svůj program přizpůsobil. Každopádně se budu snažit závodit v kvalitních halách v zahraničí, asi v Německu, kde jich je dost,“ uvedl Bláha ke svým plánům na halovou sezonu.

Tomáš Klement

Vytisknout