přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Karasův nejoblíbenější měsíc? Srpen!

"Šli bychom do toho klidně znovu," shodli se na tiskové konferenci aktéři netradičního kalendáře pro rok 2008.

Dvanáct velkoformátových černobílých fotografií - aktů, dvanáct různých póz, to je konečná podoba kalendáře, o jehož vzniku snil trenér Ludvík Svoboda již dlouho. "Nosil jsem tu myšlenku v hlavě od roku 2002, kdy s podobným nápadem přišla Dukla. A letos po skončení extraligy jsem si řekl, že se do toho konečně pustím." Původně zamýšlel trenér nafotit pouze členy své skupiny, ovšem jsou to samí muži a zájem o kalendář mi nejspíše nebyl takový. 

"Proto jsme se shodli na tom, že by to oživila děvčata. Oslovili jsme jich několik a všechna si vzala čas na rozmyšlenou." S přípravami se ale začalo po skončení extraligy. "Tlačil nás termín, Iveta s Martinou nakonec souhlasily, další oslovené chtěly víc času na přemýšlení." Sprinterky ze skupiny trenéra Miroslava Zahořáka neměly totiž problém se souhlasem svých partnerů, jako ostatní oslovené dívky. Ty prý po shlédnutí výsledného díla trochu zalitovaly, že se nenechaly k focení přemluvit. "Já se na ty fotky kouknu ráda třeba i za pár let, až budu vypadat jinak," zasnila se Martina Dostálová.

Na fotografiích měly být původně akty ze zajímavých exteriérů, po domluvě s fotografem Richardem Navarou ale vznikly fotky ateliérové. "Motto kalendáře je Atleti s atlety pro atlety," dodává Ludvík Svoboda. "Na přípravě se totiž spolupodíleli bývalí atleti Richard Navara a Robert Změlík. Na fotografiích jsou současní atleti a určitý zisk z prodeje kalendářů bude určen právě atletům na soustředění v zahraničí před důležitou olympijskou sezonou."

"Focení nebylo jednoduché a vydržet v některých pozicích dlouho dost bolelo," přiznává Martina Dostálová. "Osobně to pro mě bylo namáhavější, než jsou některé závody." Také Libora Žilku, přestože má již určité zkušenosti s focením spodního prádla, bolelo po skončení tělo. "Ale aspoň to nebylo úplně nové, jako třeba pro Petra Svobodu." Ten byl výsledným dílem nadšený: "Naštylovat mě do polohy, aby to bylo vůbec koukatelné, musel být kumšt. Na té fotce bych se ani nepoznal, nemít tam své jméno."

Iveta Mazáčová stejně jako všichni ostatní by se nebránila obdobnému focení v budoucnu: "Bylo to zajímavé zpestření a líbilo se mi to. Přišlo mi to zcela přirozené." A to potvrzuje i vícebojař Josef Karas, který si "střihnul" i společné fotky s Martinou Dostálovou: "Já jsem si to užil nejvíc. Ze začátku jsem se svlečený cítil zranitelně, ale s Richardem (Navarou) byla bezvadná spolupráce, během pár minut jsem úplně zapomněl, že jsem nahý." 

Dodal také, že když se dívky fotily pro měsíc srpen nahé spolu, musel z ateliéru odejít. "To bych asi vážně nezvládl, musel jsem pryč," říká se smíchem. "Jedno už je ale jisté. Můj celoroční kalendář bude nejspíše srpen, kde jsou holky vyfocené spolu."

 

David Klempíř

Vytisknout