přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

9. dubna 2004, 14:44

Kanárské ostrovy hrají prim v přípravě Šárky Kašpárkové

Před týdnem se trojskokanka Šárka Kašpárková vrátila ze soustředění na Kanárských ostrovech a za šest dní se na stejné místo vrací.Foto: Josef Čech
Dvě třítýdenní soustředění ve středisku La Santa na ostrově Lanzarotte jsou pro někdejší mistryni světa stěžejní přípravou směřující k olympijským hrám v Aténách. „Teď jsem absolvovala kondiční přípravu zaměřenou na sílu, objem odrazu, delší běžecké úseky. Bylo potřeba, abych po halové sezoně dobila baterky. Myslím, že se všechno vydařilo podle plánu,“ usmála se dvaatřicetiletá trojskokanka, která prožila soustředění po boku své dvou a půlleté dcerky Terezky. Ve La Santě se připravovala i Zuzana Hlavoňová, maminka stejně starého Ondřeje. „Mezi nimi je rozdíl necelé tři měsíce,“ upřesnila Kašpárková, „na Kanárech se docela kamarádili, Terezka byla vůči Ondrovi ale trochu divočejší. Vypadá to, že v ní momentálně převládají maďarské geny,“ zažertovala svěřenkyně trenéra Michala Pogányho, který je otcem Terezky.

Dva týdny v České republice mezi dvěma zahraničními soustředěními využívá bronzová medailistka z OH 1996 hlavně k regeneraci. „Téhle fázi říkáme udržovací tréninky. Volíme je tak, aby se uplynulé soustředění vstřebalo do těla,“ vysvětlila Kašpárková a dodala: „taky tady vyřizujeme různé záležitosti, jako jsou například zubní prohlídky.“ Návrat z La Santy plánuje Kašpárková na čtvrtek 6. května. „To už vlastně začíná sezona, první starty mě čekají na extralize a při Poháru mistrů,“ uvedla rodačka z Karviné ke svému programu na květen. „Závodů před olympiádou ale určitě moc nebude. Jednak nechci zbytečně hazardovat se zdravím a hlavně se budeme rozhodovat podle aktuální formy a situace,“ dodala. Šárka Kašpárková dosud na OH do Atén splnila B-limit, když při halovém mistrovství republiky dolétla na 14.04 m. Lepší z limitů, který by jí dal úplnou jistotu startu na čtvrté olympiádě v kariéře, má hodnotu 14.20 m.

Tomáš Klement

Vytisknout