Kamínková na mistrovství světa ve třetí desítce

Lichotivé 28. místo v čase 1:15:46 obsadila na MS v půlmaratonu v indickém Dillí česká reprezentantka Petra Kamínková.

Šestinásobná vítězka závodu Běchovice–Praha se přitom do osmnáctého kilometru držela ve vedoucí skupině a pohybovala se na konci druhé desítky. "Tři kilometry před cílem na mě ale přišla lehká krize," popsala situaci krátce před cílem Kamínková, "jinak se mi ale běželo dobře, cítila jsem se v pohodě." Do dějiště 13. světového šampionátu přicestovala česká závodnice už v pondělí, na aklimatizaci tedy měla pět dní. "Na mém výpadku v závodě se možná podepsala vysoká vlhkost vzduchu a také zdejší horko," zamyslela se. Teplota v Dillí se v průběhu závodu vyšplhala až na 30°C.

Zlatou medaili v soutěži žen vybojovala Číňanka Sun Yingjie. Bronzová medailistka ze závodu na 10000 metrů na OH v Aténách potvrdila roli favoritky a zvítězila za 1:08:40. O 20 vteřin zpět skončila keňská vytrvalkyně Lydia Cheromeiová, pro bronz si v konkurenci 61 závodnic doběhla Rumunka Constantina Tomescuová (1:09:07). Mistrem světa mezi muži se stal keňský běžec Paul Kirui v čase 1:02:15, druhou pozici obsadil Fabiano Joseph z Tanzánie za 1:02:31.

Výsledky MS v půlmaratonu, 3. 10. 2004 Dillí (Ind.):
1. P. Kirui (Keňa) 1:02:15, 2. Joseph (Tanz.) 1:02:31, 3. Hassan (Katar) 1:02:36