přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Kam jinam než na Kanáry?

Hned několik tréninkových skupin vyráží v těchto dnech na tradiční zimní soustředění na ostrov Lanzarotte.

Sportovní středisko „La Santa“ je osvědčeným místem pro přípravu v teple již několik let. Jako první tam letos z našich atletů dorazila skupina tyčkařského specialisty Boleslava Patery. „Paterovci odletěli minulý čtvrtek,“ informuje Michal Pogány, který soustředění organizuje. Kromě tyčkařů Štěpána Janáčka a Michala Balnera se jedná také o Honzu Kudličku a Štěpána Wagnera. Jan Kudlička po loňské premiérovém soustředění v La Santě spolupracuje s Boleslavem Paterou i letos. „Zaměříme se na speciální technická cvičení,“ dodává k tomu trenér Patera. Kateřina Baďurová s Pavlou Rybovou se připojí o týden později, v případě stříbrné ženy z MS Baďurové jsou na vině problémy s kolenem.

Ve sportovním areálu v La Santě jsou také již překážkářky a sprinterky Zuzana Bergrová, Zuzana Hejnová a Jitka Bartoničková se svojí trenérkou Martinou Blažkovou. Jejich sestavu pro soustředění doplnila překážkářka Petra Seidlová.

Přípravu v teplu absolvuje také atletka roku, zlatá oštěpařka Barbora Špotáková s trenérem Rudolfem Černým. Kromě Barbory bude trenér Černý na ostrově dohlížet také na přípravu mladého oštěpaře Jakuba Vadlejcha.

Tento čtvrtek, tedy 6. prosince, odlétají na jih Tomáš Janků s trenérem Janků starším a sprinteři pražského Olympu ze skupiny Ludvíka Svobody (Petr Svoboda, Libor Žilka a společně s nimi dorostenec Martin Mazáč). Nechybí ani dálkař Roman Novotný s trenérem Stanislavem Joukalem. A konečně s trenérem Michalem Pogánym doplní české osazenstvo v La Santě Barbora Laláková, Martina Šestáková (roz. Darmovzalová) a Martina Dostálová.

Příprava našich atletů v teple bude probíhat v průběhu posledního měsíce letošního roku. První se vrací Barbora Špotáková a svěřenkyně Martiny Blažkové, největší část přiletí do Prahy o týden později (20. prosince), Ludvík Svoboda zůstává se sprintery ještě o týden déle. Tyčkařka Pavla Rybová stráví svátky na ostrově. Domů se vrací až pátého ledna.