přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

30. května 2009, 21:37

K titulům mají po prvním dnu vícebojů nejblíže Sazima a Klučinová

Republikový šampionát vícebojařů v Jablonci nad Nisou čeká na rozuzlení hlavních kategorií. Dobojováno už mají starší žáci a dorostenci.

Eliška Klučinová z A.C. Tepo Kladno je na dobré cestě k obhajobě loňského prvenství. Na stadionu Střelnice získala v náročném počasí 3263 po čtyřech ze sedmi disciplín a přenocuje v čele průběžného pořadí s náskokem 67 bodů před vítkovickou Kateřinou Konvalinkovou. Třetí je s 2984 body Lucie Fišerová ze Sparty. 
Klučinová, která se nově připravuje ve skupině trenérky Martiny Blažkové vyhrála tří ze čtyř disciplín, když zaběhla překážky za 14.70 s, koulí vrhla 11.75 m a den uzavřela dvoustovkou za 25.74. Přemožitelku našla pouze ve výšce (1.75), kde jí s výbornými 184 cm předčila Konvalinková.

Lídrem mužského závodu je po polovině desetiboje David Sazima ze Slavie Praha, který nasbíral 3938 bodů, když se mu tradičně dařilo především ve skokanských disciplínách (výška 2.06, dálka 7.21). Druhý je zatím se ztrátou 70 bodů Pavel Baar z Litomyšle, dalších 18 bodů zpět je Antonín Vácha z Dukly.

Soutěži juniorů zatím vévodí Adam Sebastian Helcelet o 24 bodů před dorosteneckým vicemistrem světa z Ostravy 2007 Jaroslavem Hedvičákem. V čele závodu dorostenek je s náskokem téměř 150 bodů Kateřina Vodová z ACP Olymp Brno. 

Rozdávaly se již první medaile. Kategorii dorostenců jasně ovládl Václav Sedlák z Dukly (6598) před Michalem Brožem z Turnova a sušickým René Hambergerem. Dívkám vládla Alena Galertová z USK Praha (4553) před zlínskou Anetou Komrskovou a Nikolou Řehounkovou z AC Pardubice.
Mistry mezi starším žactvem se stali Michal Říha z téhož klubu a Denisa Chládková z Tábora.       

Výsledky MČR ve vícebojů zde.

Adam Pražák

Vytisknout