Juniorskými mistry Olymp Brno a Opava

pondělí 29. září 2014
Sobotní republikové klání družstev ovládli domácí atleti z Opavy a jejich vrstevnice z Olympu Brno.

Z hlediska šampionů skončilo klání poměrně jednoznačně. Mezi juniory  potvrdili svou dlouholetou kvalitu atleti ze Sokola Opava a vyhráli o bezmála sto bodů před pražskou Slávií, jejíž závodníci slavili úspěch vloni. Třetí byl o 11 b zpět Hradec Králové.

Ještě výrazněji předčily své soupeřky atletky Olympu Brno, jež nedávno obsadily druhé místo na PMEZ své kategorie.  V sobotu získaly o 138 bodů více než druhý tým pořadí, TJ Sokol Kolín-atletika a dvojnásobek toho, co nasbíraly bronzové Plzeňačky z tamní Škodovky.

Mezi nejvýraznější individuality utkání patřila kolínská Helena Jiranová, která pro svůj klub získala 33 b za tři dílčí prvenství na tratích 100 až 400 m, a ještě byla členkou vítězné krátké a „bronzové“ dlouhé štafety svého týmu. 29 b pro družstvo získali Jiří Zeman z Opavy (vítěz trojskoku, druhý v dálce a výšce), Lenka Svobodová z Olympu Brno (vítězka 400 m př., druhá na 100 m př. a v dálce) a Jáchym Procházka z Hradce Králové (vítěz 100 a 200 m, čtvrtý na čtvrtce).

Výkony vesměs odpovídaly konci sezony, a tak přihlížející těšily především atraktivní souboje s někdy překvapivým koncem. Na stovce i dvoustovce předčila Jiranová kolegyni z reprezentační výpravy na MSJ Zdeňku Seidlovou, ve výšce Eliška Buchlovská stříbrnou medailistku z Eugene Michaelu Hrubou, finalistka tyče z OH mládeže Zuzana Pražáková juniorskou národní rekordmanku Rebeku Šilhanovou.

Adam Pražák, foto: E. Kutrová