přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

24. července 2010, 22:33

Juniorský šampionát již bez Čechů

Poslední český zástupce na MSJ v kanadském Monctonu, půlkař Burian, se neprobil do nedělního finále. Skončí jedenáctý.

V nejpomalejším ze tří semifinále osmistovky se Miroslav Burian nedokázal dostat mezi přímo postupující dvojici, a tak mu brány bojů o medaile zůstaly zavřeny.  Po výkonu 1:49.07 obsadí celkově jedenáctou příčku. K postupu díky dosaženému času by musel běžet o sedm desetin rychleji. 

Burian byl posledním českým zástupcem na šampionátu, a tak maximem patnáctičlenné výpravy zůstalo sedmé místo sprintera Pavla Masláka na dvoustovce.  Nikdo další se do bodované elitní osmičky nedostal, byť  desetibojaři Michalu Štefkovi k tomu scházely pouhé tři body.

Obě sobotní  finále na 4x100 metrů se staly kořistí amerických týmů. O zbylé medaile mezi juniory se podělily týmy Jamajky a Trinidadu, mezi dívkami pak Evropanky z Německa a Nizozemska.  Pětku vyhrál Keňan Bett za 13:23.76, čtvrtka překážek se stala kořistí Bělorusky Arcjuchové (56.16), titul z tyče si dle očekávání odvezla Švédka Bengtssonová (4.25), mužský disk vyhrál Litevec Gudžius (63.78) a zlato z  ženského kladiva poputuje do Británie zásluhou Hitchonové (66.01). 

Zítra se šampionát uzavře. Medailovému pořadí zatím vévodí Keňané před Američany, kteří s přehledem vedou v bodovém hodnocení před Němci.

Výsledky

Adam Pražák

Vytisknout