přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:25

Juniorské výběry si brousí zuby na vítězství

V předvečer mezistátního utkání juniorů a juniorek v Uherském Hradišti panuje v českém týmu sebevědomá nálada, obě družstva chtějí v konkurenci Maďarska, Slovinska a Chorvatska vyhrát.

Na uherskohradišťské osmidráze budou mít mladí reprezentanti výhodu domácího prostředí. „Hlavně chceme zase porazit družstva Maďarska, to je tradičně největší soupeř,“ vyjádřil odhodlání výpravy vedoucí realizačního týmu Jiří Kreuter. České celky mají Maďarům co oplácet, v loňském roce v Szombathely jim v obou kategoriích těsně podlehly. V sezoně 2003 naopak junioři i juniorky České republiky vyšli ze čtyřutkání vítězně.    

Ve čtyřech individuálních disciplínách v českém dresu nastoupí držitelé limitů na červencové mistrovství Evropy juniorů, Roman Novotný, který splnil normu MEJ ve výšce, se představí v soutěži dálkařů. Jablonecký Zdeněk Medlík se postaví na start běhu na 1500 m, ve výškařském sektoru nastoupí Michal Špak, v kouli bude bojovat Remigius Machura a v kategorii juniorek čeká reprezentační start tyčkařku Elišku Vaníčkovou.

Ve štafetě na 4x100 m juniorů bude startovat stejné kvarteto jako na ME juniorů ve složení Tomáš Kopecký, Michal Lehnert, Libor Žilka, Jaroslav Šmotek. Z aktuální sestavy na 4x400 m pro evropský šampionát nastoupí v Uherském Hradišti dva závodníci (Vojtěch Šulc a Marek Hrubý). Uzávěrka nominace na MEJ je v neděli 3. července, do té doby mají junioři ještě dvě dobré příležitosti k plnění limitů. Zítra v Uherském Hradišti a o víkendu v Kladně při mistrovství ČR mužů a žen.

Nominace ČR obsahuje jména 34 juniorů a 30 juniorek, ve výběru nastala na poslední chvíli jedna změna. Pro soutěž tyčkařek zdravotně indisponovanou Jiřinu Ptáčníkovou nahradila bronzová z mistrovství republiky Lucie Tihonová.

Kapitány družstev byli dnes na poradě českého týmu zvoleni Remigius Machura a sprinterka Martina Dostálová. Závodnice pražského Olympu bude hájit reprezentační dres na 100 a 200 metrů a ve štafetě 4x100 metrů. Oba kapitáni půjdou zítra večer po skončení závodů převzít pohár za umístění družstva. Mezistátní utkání odstartuje v 15.00 hodin a bude slavnostně ukončeno v 19:30.

Konečnou nominaci ČR na MU „19“ naleznete zde.

Více informací o mezistátním utkání v sekci ZAOSTŘENO NA...

Tomáš Klement

Vytisknout

Související články