přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

24. února 2004, 12:11

Juniorské celky ČR změří síly s Německem a Francií

V neděli 29. února se české reprezentační výběry juniorů a juniorek střetnou v halovém mezistátním utkání se stejně starými Němci a Francouzi.Foto: D. Vokáč
Hostitelem se stane francouzské městečko Eaubonne poblíž Paříže. Na zdejší šestidráze se atleti narození roku 1985 či mladší v obou kategoriích utkají v osmi běžeckých závodech, dále je na programu pět technických disciplín a chodecký závod. V každé disciplíně nastoupí v dresu Francie, Německa i České republiky 2 zástupci. „Jedná se o jednorázovou soutěž, francouzští pořadatelé se nejprve dohodli na uspořádání mezistátního utkání s Německem a posléze jako třetí družstvo vybrali Českou republiku,“ vysvětlil šéftrenér ČAS Václav Fišer. V českém výběru figuruje téměř padesát jmen, kostru týmu tvoří úspěšní účastníci loňského mistrovství světa do 17 let v Sherbrooke. Ze startu v Eaubonne se omluvila pouze dálkařka Denisa Ščerbová, která ve středu odcestuje na halové MS do Budapešti.

Nejméně dva starty ve Francii absolvuje zlatá medailistka ze Sherbrooke Zuzana Hejnová. Parádní disciplína sedmnáctileté atletky 400 m překážek v halových soutěžích sice chybí, Hejnová však nastoupí v pozici opory národního týmu v závodech na 400 metrů a 60 m překážek. Pardubického Lukáše Pateru zdobí bronzová medaile z osmiboje na světovém šampionátu do 17 let. Týden před svými osmnáctinami (7. března) se všestranný atlet představí na juniorském MU na 60 m překážek i na hladké šedesátce a jako člen štafety 4x200 m. Čerstvá halová mistryně republiky na 400 metrů Jitka Bartoníčková bude do závodu vstupovat s kvalitním osobním rekordem 55.26. K favoritkám v tyčkařském sektoru bude patřit Jiřina Ptáčníková, která o uplynulém víkendu při domácím šampionátu překonala 4.10 m. V kouli juniorek se představí účastnice ME 2002 v Mnichově v soutěži kladivářek Lenka Ledvinová, v kouli juniorů bude proti silným Němcům a Francouzům bojovat čtvrtý z loňského MS sedmnáctiletých Remigius Machura.

V halové sezoně 2003 česká reprezentační družstva juniorské kategorie podobnou akci neabsolvovala, v červnu se zúčastnila mezistátního utkání v Chorvatsku, kde junioři i juniorky ČR v konkurenci čtyř národních týmů zvítězili. „Žádné cíle na výsledky družstev si nyní neklademe. Mladí atleti pojedou především sbírat cenné zkušenosti,“ uvedl Fišer k nadcházejícímu MU v Eaubonne.

Kompletní nominaci českých juniorských výběrů pro halové MU ČR–Francie–Německo naleznete zde. 

Tomáš Klement

Vytisknout