přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

21. února 2003, 19:57

Juniorská mistrovství na Strahově

Hala v Praze na Strahově bude 22. a 23. února dějištěm mistrovství České republiky juniorů a juniorek.

V sobotu šampionát zahajují ve 14 hodin rozběhy juniorek na 50 m, závěrečnou disciplínou úvodního dne bude finále dvoustovky juniorů. Nedělní program začíná v 9.30 tyčí juniorek a štafeta juniorů na 4x2 kola (od 12.15 hod.) šampionát uzavírá. 

Největším tahákem juniorského mistrovství bude vystoupení výškaře Jaroslava Báby, který je jediným českým závodníkem ve své kategorii se splněným limitem pro seniorské halové MS v Birminghamu. V závodech letošní sezony Bába již třikrát překonal 230 cm, naposled 8. února v německém Arnstadtu, kde posunul hodnotu českého juniorského rekordu na 232 cm. Juniorské mistrovství ČR juniorů bude pro Bábu pravděpodobně posledním domácím závodem před halovým MS.

Očekávaný je start Petra Svobody z JE Dukovany. Osmnáctiletý překážkář na nedávném halovém mítinku v Praze na Julisce dokázal porazit Dvořáka i Šebrleho. 50 m překážek je na juniorském šampionátu na pořadu v sobotu od 14.45 hodin, finálový závod se běží o hodinu později. Své kvality by měla ve strahovské hale prokázat českobudějovická sprinterka Kristýna Bažatová. V českých tabulkách sezony 2002 figuruje na sedmé příčce na 200 m, a na poloviční trati je dokonce pátá.

Na mistrovství republiky juniorů se možná představí i Tomáš Janků. Výškař pražské Dukly odřekl původně zamýšlený start v halovém sedmiboji, ale zároveň uvažuje o účasti v soutěži výškařů v rámci juniorského šampionátu. Zde by osmadvacetiletý Janků pochopitelně startoval mimo soutěž.

Podrobný časový pořad Mistrovství České republiky juniorů a juniorek v hale naleznete na našem webu v kolonce KALENDÁŘ. 

Tomáš Klement

Vytisknout