Juniorská družstva zápolila s evropskou konkurencí

neděle 17. září 2017
O tomto víkendu proběhla klání Evropského poháru mistrovských klubů juniorů. Ve skupině A obsadily juniorky Olympu Brno druhé místo. Slávisté ovládli skupinu B.

Juniorky AK Olympu Brno zápolily v A skupině Evropského poháru a měly výhodu domácího prostředí, kterého také využily. V dramatickém boji nakonec podlehly o tři body pouze tureckému Fenerbahce Sport Clubu, který posbíral 110 bodů. Brněnské atletky jich měly na svém kontě 107. Třetí místo obsadil britský klub Blackheath and Bromley Harries se 104 body.

Hned v pěti disciplínách se Olymp radoval z plného bodového zisku. Zasloužily se o to Kateřina Vávrová na dvoustovce (24.18), Lucie Krupařová na čtvrtce překážek (59.28), půlkařka Gabriela Gajanová (2:07.58), Jana Novotná v dálce (563) a také štafeta čtvrtkařek.

Vávrová navíc přidala ke svému prvenství na dvoustovce i druhé místo na stovce (12.05). Stejného umístění dosáhly i koulařka Patrícia Slošárová (13.98) a oštěpařka Iveta Mocharová (44.87). Na pomyslné stupně vítězů se vešly ještě Edita Sklenská na hladké čtvrtce (56.30), Lucie Filipová ve stýplu (11:30.04), Veronika Janíčková za stovce překážek (14.25) a štafeta na 4x100 metrů.

Slávisté opanovali B skupinu v Leirii

Junioři pražské Slavie usilovali o co nejlepší umístění ve skupině B Evropského poháru mistrovských klubů a dařilo se jim na výbornou, když dokázali zvítězit se ziskem 160 bodů. Stříbrnou příčku obsadilo družstvo ze slovinské Lublaně, které na naše atlety ztratilo čtyřiadvacet bodů (136 b.) a třetí skončili borci z francouzského Clérmontu (133 b.).

Pět reprezentantů z atletického oddílu v pražském Edenu se radovali z dílčího triumfu. Hned dvakrát ovládl svou soutěž Tadeáš Procházka, který vyhrál jak kouli (16.31), tak i disk (47.24). Na čtvrtce překážek byl nejrychlejší Jan Kisiala (53.52), na dvoustovce nenašel přemožitele Daniel Vejražka (22.02) a ve výšce předvedl nejlepší výkon Tadeáš Štěpánek (200).

Druhá místa zaznamenali Šimon Šilhavý na patnáctce (4:45.02), tyčkař Dan Bárta (480), dálkař Adam Pekárek (674), Pavel Petřík na stodesítce překážek (14.63) a štafeta na 4x100 metrů. Dvě třetí místa pak vybojoval Štěpán Kuriš, kterému se to podařilo na půlce (1:58.13) a ve stýplu (10:02.19). Stejného umístění dosáhli ještě Daniel Vejražka na stovce (10.83), David Havel v trojskoku (13.69) a štafeta čtvrtkařů.