Juniorky z Brna druhé v evropském poháru

středa 23. listopadu 2011
Atletky ACP Olymp Brno nestačily na domácí půdě pouze na mistryně Ruské federace.

Čtrnáct let vládly ruské juniorky soutěži pevnou rukou a dnešek rozhodl, že si panování minimálně ještě o rok prodlouží. Brňanky však nebyly trůnu v nejsilnější ze skupin daleko, ve finále jim na Moskvanky chybělo pouhých 6,5 bodu.

Vynikající výkon v dresu Olympu podala mj. sprinterka Kateřina Čechová, která stejně jako vloni vytvořila double, když vyhrála stovku i dvojnásobnou trať. Čas 11,69 na stovce znehodnotil příliš silný vítr (+2,4), dvoustovka však byla z tohoto ohledu v pořádku a výkon Čechové 24,10 je o dvě setiny novým rekordem soutěže. Své disciplíny vyhrály i čtvrtkařka Alexandra ŠtukováMartina Bařinová ve stýplu. Přestože věkem ještě dorostenkou, je její čas 10:34,89 novým národním rekordem v kategorii juniorek. Ten starý, který držela Eva Tománková  z roku 2003, překonala o vteřinu a 79 setin.
 Za moskevský klub naplno bodovaly mj. dorostenecké mistryně světa z Ostravy Mamlinová ve výšce a Klišinová v dálce.

V souběžném zápolení juniorů zvítězili ve skupině A závodníci Rudé hvězdy Bělehrad o tři body před Sport Clubem Moskva. Rozdíl mezi třetím a čtvrtým byl ještě těsnější, turecký klub porazil britský o pouhý bod. Čeští junioři ze Sokolu Opava v Brně nestartovali, jejich skupina C závodila ve finském Tampere.