Junioři z šesti zemí závodili v Jablonci

Vladislav Tuláček zaznamenal dva ze tří rekordů mítinku. Svá letošní maxima v disku a kouli však nepřekonal.

Atletický závod mužů a žen do 19 let "Mladá Evropa 2007" se dnes uskutečnil v Jablonci nad Nisou. Sešlo se na něm 294 závodníků ze šesti zemí. Kromě českých mladých nadějí startovali také atleti z Bahrajnu, Kataru, Dánska, Polska a Německa.

Letos byly v Jablonci překonány tři rekordy mítinku. Trojskokan Yssif Mohamed z Bahrajnu vyhrál soutěž juniorů výkonem 16.31 metrů. Druhé dva rekordy přidal vrhač Vladislav Tuláček. Vyhrál v kouli i disku. Šestikilovou kouli poslal na značku 18.80 metrů, diskem hodil 55.08 metrů. Sprinter Václav Zich zaběhl dvoustovku ve výborném čase 21.46 sekund, bohužel však s nedovolenou podporou větru + 3,2 metrů za sekundu.

Před závody foukal v Jablonci silný vítr, který strhával stany proti dešti. Postupně se ale počasí uklidňovalo a závěr závodů probíhal již za nádherného letního počasí.