přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

8. července 2010, 10:22

Junioři na mezistátku druzí

Národní výběr jako celek podlehl ve Veszprému domácím Maďarům a předčil Chorvaty a Slovince. Chlapci byli ve své kategorii nejlepší.

Čeští junioři vyhráli s náskokem 7 bodů, děvčata naopak na své soupeřky o 38 bodů nestačila, a tak se z celkového prvenství na domácí půdě radovali Maďaři. Třetí příčku obsadili již s odstupem Chorvaté a poslední skončili kvůli chatrnému bodovému zisku dívek Slovinky.

tým_juniori_v.JPG
národní tým ve Veszprému, foto: I. Rudová 

Celkem osmmkrát se naše naděje radovaly z dílčích prvenství. Nejúspěšnější disciplínou z pohledu bodového zisku byla překážkářská stodesítka, kde vítězného Michala Brože (14.25) doplnil druhým místem Petr Peňáz (14.43). Tučný zisk přibyl na konto národního výběru i po obou koulařských soutěžích. V té ženské jasně kralovala Markéta Červenková výkonem 14.89, jímž se opožděně dostala na jediný centimetr limitu pro MSJ, a k tomu se Jitce Kubelové podařilo přidat třetí příčku za 13.80, stejně tak mezi muži vyhrál Martin Novák (17.54) a třetí byl Tomáš Staněk (17.06). Do třetice se tatáž kombinace povedla v běhu na 400 m př. žen, kde výkonem 60.81 zvítězila Eva Jeníková a Kristina Šrobová (62.51) ji následovala ob jednu soupeřku.

Zbylá dílčí prvenství přidali na trati 400 m Martin Vinš (49.06), půlkařka Sylva Škabrahová (2:12.02), překážkářka Helena Tomková (13.70, v+2.2) a Martin Heindl, jehož úspěch na 211 cm ve výšce byl spolu s diskařským počinem Jitky Kubelové (51.48) vyhlášen za nejlepší české výkony. „Vysoko byla hodnocena i patnáctistovka Diany Mezulianikové (4:28.49),“ doplnil vedoucí týmu Tomáš Purman, který zároveň ocenil i kvalitu závodů jako celku. „Zvláště v mužské kategorii to byl napínavý boj, kde jsem se tahali s Maďary v každé disciplíně o každý bod. Vyrovnané to bylo dokonce i ve vrzích, kde při dřívějším utkání dorostenců Maďaři jasně dominovali,“ dodal Purman.

Výsledky

Adam Pražák

Vytisknout