přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Junioři i juniorky vezou zlato, Šafránková rekord!

Česká juniorská reprezentace přiveze z mezistátního čtyřutkání zlaté medaile, splněné limity pro Hengelo i český rekord.

V chorvatském Osijeku se ve středu 13. června konalo tradiční čtyřutkání ČR - Chrovatsko - Maďarsko - Slovinsko. Pro naši juniorskou reprezentaci dopadlo po loňském prvním místě juniorů a druhém místě juniorek výborně. Oba naše výběry zvítězily, navíc s velkým náskokem. Byly splněny limity pro evropský šampionát juniorů a kolínská kladivářka Kateřina Šafránková vylepšila svůj juniorský národní rekord.

Naši junioři nasbírali dohromady 220 bodů a s velkým přehledem se umístili na prvním místě před Maďary. "Nejlepším výkonem mezi mužti byl vyhlášen vrh koulí Vladislava Tuláčka 18.88 metrů, kterým obsadil druhé místo," informuje přímo z Chorvatska Martina Renzová z doprovodu výpravy. Tuláček o pět centimetrů vylepšil svůj nejlepší letošní výkon, letenku do nizozemského Hengela měl již jistou.

Ani v kategorii juniorek nenašly naše reprezentantky přemožitelky. Vyhrály s nasbíranými 184 body, o 27 bodů před domácími Chorvatkami. Třetí skončily Maďarky se shodným počtem bodů, ale menším počtem individuálních vítězství. Svůj vlastní národní rekord z letošního jara překonala Kateřina Šafránková. Čtyřkilové kladivo poslala do vzdálenosti 63.58 metrů a o více než metr posunula české juniorské maximum. Přesto na ni v soutěži kladivářek zbylo "jen" třetí místo. Novou limitářkou pro Hengelo se stala  Lucie Ondraschková, která v dálce dolétla do vzdálenosti 6.19 metrů. Výrazně přispěla našemu družstvu sprinterka Kateřina Čechová. Vyhrála stovku i dvoustovku a pomohla k vítězství i ve štafetě na 4x100 metrů.

Mezistátní utkání probíhalo v chorvatském městě Osijek na krásném stadionu po rekonstrukci s modrým tartanovým povrchem. "Závody měly hladký průběh, ale bylo parno a dusno," uzavírá Martina Renzová.

Pořadí družstev:

JUNIOŘI
1. ČR 220 bodů

2. Maďarsko 171
3. Chorvatsko 141
4. Slovinsko 128

JUNIORKY
1. ČR 184 bodů
2. Chorvatsko 157
3. Maďarsko 157
4. Slovinsko 134

Kompletní výsledky naleznete zde.

David Klempíř

Vytisknout