přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Junioři a dorostenci budou o víkendu bojovat o mistrovské tituly

Hala Otakara Jandery v pražské Stromovce přivítá tento víkend halové mistrovství ČR juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek.

Mistrovství v kategorii dorostenců a dorostenek se pořádá od roku 1975, v kategorii juniorů a juniorek od roku 1990.

Loni padlo několik rekordů šampionátu. Zasloužili se o ně v dorostenecké kategorii koulař Vladislav Tuláček, tyčkař Jan Kudlička a štafeta běžců z Kladna na dráze 4x200 m. V juniorech loni zazářil koulař Remigius Machura výkonem 18.97 metrů.

Se mnoha jmény se setkáme letos znovu, někteří již postoupili do kategorie dospělých. To se týká například výše zmiňovaného Machury. Na jeho výkon z loňska bude chtít jistě zaútočit talentovaný Vladislav Tuláček, který přestoupil z dorostenců do juniorů. Přestože ho na začátku sezony trápilo zranění nohy, je do šampionátu přihlášen a podle vyjádření otce se diváci mohou těšit na jeho první letošní start. Za juniory bude letos také poprvé závodit tyčkař Jan Kudlička. Půjde i dálku, kterou si vyzkoušel na mistrovství ČR v halových vícebojích a byl v ní z juniorů nejlepší. Mezi juniorské naděje patří mj. také sprinterka Kateřina Čechová, koulařka Radka Hejretová a výškař Tomáš Krása.

V dorostenecké kategorii se čekají medaile například od Kateřiny Cachové v dálce a od Václava Zicha na krátkých tratích. Připomeňme, že Kateřina Cachová je čerstvou mistryní republiky ve víceboji v kategorii dorostenek a Václav Zich drží několik žákovských rekordů v krátkých bězích.

Program začíná v sobotu 18. února v 10 hodin překážkami a tyčkou dorostenek a dálkou juniorů. Končí se v neděli ve 14:10, kdy bude odstartována finále štafety na 4x200 metrů juniorů.

Sledujte Zaostřeno na...

David Klempíř

Vytisknout