Junior Chaloupka osmý na Evropském poháru v chůzi

neděle 18. května 2003
V neděli 18. května se uskutečnilo celkem pět disciplín ve čtyřech kategoriích v Evropském poháru v chůzi.

Jako první došly do cíle desetikilometrové trati v ruských Čeboksarech juniorky. Tento závod byl jediný, v němž Česká republika neměla zastoupení. Z vítězství se radovala domácí Irina Petrovová v čase 46:54. Také druhá příčka zůstává v Rusku zásluhou Very Sokolovové.

Přesně hodinu po juniorkách odstartovali k závodu na 10 km jejich stejně staří kolegové v mužské kategorii. Trojnásobná účast české chůze dávala naděje na solidní umístění. Vynikající formu potvrdil Jiří Chaloupka ze Sokola Nová Paka, když v konkurenci 43 závodníků obsadil osmé místo. Časem 42:53 jen 25 vteřin zaostal za svým letošním maximem z Poděbrad. Téměř o minutu porazil Chaloupka v Čeboksarech svého přemožitele právě z poděbradského závodu, Slováka Michala Blažeka, který na Evropském poháru skončil dvanáctý. Jiří Chaloupka se ještě v polovině závodu držel na čele startovního pole v osmičlenné skupině.

Chaloupkovi oddíloví kolegové Patrik Hlavsa a Stanislav Herman v Čeboksarech skončili v poli poražených. Hlavsa v čase 47:00 došel na 33. místě a Herman za 50:33 čtyřicátý. V konečném pořadí závodu juniorů dominovali závodníci zemí bývalého Sovětského svazu. Prvenství patří Ukrajinci Andreji Jurinovi, druhý skončil Rus Aleksandr Prochorov.