Jubileum Běhu kolem Doubravky

Teplický závod odstartovali jeho první vítěz Ladislav Kořán i Dana Zátopková.

První listopadová neděle je již od roku 1945 termínem Běhu kolem Doubravky. Letos se vrátil na start jubilejního 60. ročníku i zakladatel závodu a vítěz prvních tří ročníků Ladislav Kořán. I v dešti a zimě předával neúnavně ceny všem premiantům od závodu předžáků až po veterány. V hlavní kategorii mužů na 4200 metrů vyhrál již počtvrté za sebou Vladimír Pospíšil z AC Kladno o dvě vteřiny před Jiřím Milerem z Boleslavi, loňským mílařským mistrem ČR v přespolním běhu.

„Vítězství mě mile překvapilo. Včera jsem byl třetí při Malé Křivoklátské a den před tím jsem měl noční. Letos mám celkem dobrou sezonu. Byl jsem při mistrovství na dráze druhý na 1500 m a to už mám doma další tři stříbrné vždy za Šnebergerem. Dnes to bylo hodně těžké, déšť, zima, bahno. Soupeřům jsem utekl při závěrečném seběhu z Doubravky,“ upřesnil vítěz.

Na startu bylo podle organizátorů téměř 300 běžců. Pořadatelem byla opět Hvězda Trnovany za vydatné pomoci teplického Domu dětí a mládeže. Mezi hosty byli členové Českého klubu olympioniků v čele s jeho předsedou Ivanem Satrapou i Danou Zátopkovou. Reportáž i rozhovory z Běhu kolem Doubravky nabídne celobarevné prosincové číslo časopisu ATLETIKA.

Výsledky Běhu kolem Doubravky (7. 11. 2004):
Muži – 4200 m
1. Vladimír Pospíšil (AC Kladno) 14:05, 2. Jiří Miler (AŠ M. Boleslav) 14:07, 3. Petr Vaculka (AK Most) 14:10