přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

24. ledna 2008, 12:20

Jubilejní ročník halového mítinku v Otrokovicích se blíží

Do Zlínského kraje se na dvoudenní klání sjede konkurence atletů ze zemí Visegrádské čtyřky. Prim hrají domácí hvězdy Dvořák, Ptáček, ale také Slovák Konopka. Nově přibyli Ščerbová a Bába.

Otrokovičtí pořadatelé mohou ve stísněných podmínkách své haly nabídnout "jen" běh na netradičních 40 yardů - i s překážkami. Zato technické disciplíny uvidí diváci zítra a v sobotu všechny, které zimní sezóna nabízí - výšku, tyč, dálku, trojskok a kouli. Do Otrokovic se tak na 10. ročník podařilo přilákat řadu domácích i zahraničních hvězd.

Páteční vrchol - mužská koule
Největší očekávání pro první den vkládá pořadatel Michal Petřík do mužské koule: "Čeká se výkon za 20 metrů, možná i útok na aktuální nejlepší světový výkon sezóny." Zejména v případě Slováka Mikuláše Konopky, halového mistra Evropy a rekordmana našich východních sousedů se to nabízí. "Dvacítku" by ale měl atakovat i jeho reprezentační kolega Milan Haborák. A pak je tu kvalitní trojice českých reprezentantů - Remigius Machura, Vladislav Tuláček, Jan Tylče. Pole doplňují výborní domácí vícebojaři - trojnásobný mistr světa Tomáš Dvořák a Josef Karas, a také Slovák Slaven Dizdarevič. V ženském provedení doufá Petřík v rekord mítinku díky Janě Kárníkové, o další umístění se mají poprat výhradně domácí závodnice.

Hladkým sprintům by měli dominovat moravští odchovanci - z Uherského Hradiště Iveta Mazáčová a ze Zlína Jaroslav Šmotek, oba dnes závodící za Olymp Praha. I když Mazáčové přibyla silná konkurentka - Denisa Ščerbová. Nad překážkami si to rozdá domácí elita: Stanislav Sajdok, Michal Krejčí, Martin Pokorný a domácí Jan Kouřil. Chybět bude jen limitář Petr Svoboda. "Vícebojařský" souboj se na 40 y př. čeká mezi medailistkam z MEJ Eliškou Klučinovou a Nikol Ogrodníkovou, do nějž bude určitě chtít promluvit i specialistka Lenka Lepičová.

Sobotní taháky
Druhý den se pak diváci mohou těšit zejména na mužskou tyčku, v níž se představí po zranění se vracející Adama Ptáček a jistě bude chtít už v jednom z prvních závodů atakovat limit do Valencie (570 cm). "O zlepšení rekordu mítinku (510) nepochybujeme a věříme, že se Adamovi bude dařit i v boji na výšce zajišťující nominaci na halový šampionát," přeje si Michal Petřík. Ke kvalitnímu výkonu by mu měla pomoci konkurence oddílových kolegů Miroslava Teleckého, Lukáš Bechyně, zlínského Adama Pašiaka, v poli bude také slovenská jednička Tomáš Ondrejko nebo Maďar Janos Vaczi. Ženská kategorie přišla o obě české hvězdy Baďurovou i Rybovou, favoritkami by tak měly být Eliška Vaníčková a Slovenka Dana Čížková.

Ozdobou dálky a trojskoku bude Martina Šestáková (dříve Darmovzalová), největší soupeřkou jí bude v obou disciplínách polská rekordmanka Liliana Zagacká. Mužské skoky uvítají další severní sousedy Martina Lukasiaka (dálka), resp. Jacka Kazmierowského (trojskok), kterým se postaví mimo jiné Slovák Martin Presbruchý, resp. Maďaři Péter Ungvári a Akos Jaeger. V mužské výšce se představí řada skokanů s osobáky přes 220 cm - domácí Dalibor Hon, Slovák Michal Kabelka, Holanďan Martijn Nuyens nebo Maďar Ronald Reichardt. Na poslední chvíli k nim přibyl i vítěz Ostravské laťky Jaroslav Bába. Ženské pole obsahuje Slovenku Dianu Lázničkovou, českou žákovskou rekordmanku Magdalenu Novou nebo již zmiňovanou Denisu Ščerbovou.

Páteční program zahajuje v 15:30, sobotní pak od 11:00. Více po kliknutí na odkaz níže (Zaostřeno na...).

Michal Procházka

Vytisknout