Jubilejní Kunratickou vyhráli Faschingbauer a Havlová

pondělí 10. listopadu 2003
Potřetí v historii se vítězem Velké Kunratické stal Pavel Faschingbauer, mezi ženami obhájila titul Pavla Havlová.

O devět vteřin za mistrem republiky 2003 v půlmaratonu skončil na více než tříkilometrové trati Kunratickým lesem skončil Petr Hubáček. Závodník Nového Města na Moravě tak zopakoval svůj loňský úspěch. Oba borci by se měli střetnout také na republikovém šampionátu v přespolním běhu, který se uskuteční 22. listopadu v Novém Městě nad Metují. Třetí příčku na 70. Velké Kunratické obsadil českobudějovický Jan Bláha, letošní mistr ČR v maratónu a na trati 10000 metrů na dráze. Bez pomyslné medaile tentokrát skončil „kunratický“ šampión z posledních tří let Roman Skalský.

Traťový rekord legendárního Vlastimila Zwiefelhofera z roku 1979 pokořen nebyl, vítězný Faschingbauer za ním zaostal o 40 vteřin. Tradičně se Velké Kunratické zúčastnil vysoký počet závodníků, v součtu všech věkových kategoriích se na startu populárního krosu objevilo 3300 běžců včetně předsedy vlády Vladimíra Špidly. Svůj šedesátý start v závodě absolvoval předseda dozorčí rady ČAS Viktor Trkal.

70. ročník Velké Kunratické, 9. 11. 2003 Praha:
MUŽI (3100 m): 1. Faschingbauer (USK Praha) 11:38,6 min., 2. Hubáček (Nové Město na Moravě) 11:47,6, 3. Bláha (Č. Budějovice) 11:50,1, 4. Skalský 11:51,1, 5. Pospíšil (Bílina) 11:56,2
MUŽI do 29 let: 1. Hubáček 11:47,6
MUŽI 30 až 39 let: 1. Faschingbauer 11:38,6
MUŽI 40 až 49 let: 1. Petroňuk (ČZÚ Praha) 12:43,4
MUŽI 50 až 59 let: 1. Pechek (Veterán Club) 13:44,9
MUŽI 60 až 69 let: 1. Čech (Liga 100 Praha) 15:39,0
MUŽI 70 a starší: 1. Buchar (Veteran Club) 16:12,7
Veteráni Velké kunratické (20 a více startů): 1. Smrčka 13:03,8