přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Josef Karas bojuje o HME

Po prvním dnu mistrovství ČR v halových vícebojích je Karas na prvním místě a o 36 bodů před svým osobním rekordem. Kromě výšky vyhrál ve všech disciplínách.

Josef Karas vede v mistrovské soutěži mužů sedmibojařů výkonem 3236 bodů. Na druhém místě je po čtyřech disciplínách Martin Gabriel z Brna s 3086 body, třetí příčka patří Pavlu Baarovi. Ten má o 60 bodů méně.

"Je to dobré. Jsem 36 bodů nad osobním rekordem. Natrénoval jsem na Kanárských ostrovech za tři lidi a z toho čerpám." Hodně tak bude záležet na zítřejších výkonech. Karasův trenér Ludvík Svoboda doufá, že jeho svěřenci vyjdou překážky a tyč. Karas si ovšem v posledních dvou závodech vytvořil na překážkách osobní rekord. "V tyči se mi taky daří, tak uvidíme," shrnuje jasný favorit domácího šampionátu a adept na halové mistrovství Evropy. "Zítra do toho půjdu naplno, nemám co ztratit."

Soutěž mužů začala sprintem na 60 metrů. Josef Karas zaostal o šest setin za svým lednovým výkonem, přesto vyhrál a to v čase 7.10 s. "Cítil jsem se lépe než v lednu, ale technicky to bylo špatně. Brzy jsem se po startu narovnal." Po šedesátce tak Karas ztrácel na své letošní maximum, ale v dálce si polepšil. Jeho třetí pokus měřil 732 centimetrů (v lednu to bylo 729 cm). Přitom druhý pokus přešlápl. "Toho je škoda. Prý to bylo kolem 755. Technicky byla ale dálka myslím dobrá." Karas v dálce vyhrál, stejně jako ve třetí disciplíně, kouli. Posledním pokusem poslal nářadí do vzdálenosti 14.04 metrů a upřímně se radoval: "Koule nebyla možná pěkná po technické stránce, ale byla vydřená. Vrací se mi forma." Ve výškařském sektoru svěřenec Ludvíka Svobody zopakoval svůj lednový výkon 196 centimetrů, kvůli HME chtěl ovšem více. "Zbytečně jsem vyhecoval sebe i halu, namísto technicky jsem to šel silou."

Kompletní výsledky naleznete zde.

Z výsledků (1. den):
1. Josef Karas (PSK Olymp Praha) 3236 (7.10 - 7.32 - 14.04 - 1.96)
2. Martin Gabriel (VSK Univerzita Brno) 3086
3. Pavel Baar (TJ Jiskra Litomyšl) 3026

David Klempíř

Vytisknout